Основні тренди в пивоварінні в 2023 році за прогнозами IWSR

 Основні тренди в пивоварінні в 2023 році за прогнозами IWSR

За очікуваннями IWSR, категорія пива розвиватиметься в основному оптимістично у 2023 році з прогнозованим зростанням обсягів від +1 % до 2 %. Незважаючи на невизначеність, спричинену постійними макроекономічними та геополітичними викликами, для пива в усьому світі залишається багато можливостей.

Хоча до 2025 року очікується, що продаж пива на локальних підприємствах досягне допандемічного рівня, крихке економічне середовище, ймовірно, затримає відновлення продажу алкоголю загалом у локальних каналах. Це матиме наслідки для пивоварної спільноти та, зокрема, для дрібних крафтових гравців, які більше покладаються на ці торгові точки.

Найбільший світовий ринок пива, Китай, минулого року показав погані результати через повернення до суворих умов карантину. Але оскільки Китай знову відкриває свої кордони в січні 2023 року після трьох років обмежень на подорожі та карантинних вимог, очікується, що локальна мережа відновиться, сприяючи розвитку категорії пива в цілому. Деякі пивовари вже повідомили про помітне відновлення на ринках Азіатсько-Тихоокеанського регіону минулого року, оскільки обмеження, пов’язані з Covid-19, були послаблені, зокрема у В’єтнамі, Малайзії, Камбоджі та Індонезії.

У США попередні результати за 2022 рік показують, що хоча загальний обсяг пива продовжує відновлюватися після втрат пандемії, імпорт (на чолі з мексиканським пивом) продемонстрував позитивне зростання обсягів (4%) за рік. Хоча прогнозується, що продаж пива буде скорочуватися на другому ринку пива, втрати можуть бути не такими значними, як раніше.

Зберігається оптимізм щодо обсягів виробництва пива в 2023 році в Бразилії, Мексиці та Латинській Америці загалом. Останнім часом у цій частині світу пивовари інвестували великі кошти, і ці інвестиції дають значні результати. IWSR очікує, що обсяги пива в Бразилії та Мексиці – третьому та четвертому за величиною ринках пива відповідно – продовжуватимуть зростати протягом наступних років.

За прогнозами IWSR, розвиватиметься онлайн-продаж пива. Так, наприклад, у третьому кварталі 2022 року компанія Heineken повідомила, що за перші дев’ять місяців 2022 року вона більш ніж подвоїла продаж онлайн.

В IWSR прогнозують і більший розвиток категорії безалкогольного пива через доступність, посилення маркетингової підтримки, інновації, покращений смак продукту та зростання залученості споживачів. Технологічний прогрес означатиме, що у 2023 році ми, ймовірно, побачимо більше розливного безалкогольного пива в продажу.

У 2023 році, за прогнозами IWSR, позитивні фактори переважать негативні, і галузь пивоваріння буде зростати.

Джерело: IWSR.

Читайте також:
BrauBeviale 2023: що готує одна з найвідоміших міжнародних виставок у галузі напоїв
Luchan Brothers’ Brewery: крафтове пиво з волинського підземелля

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті