Виноробня Demidi Vino: вдалий старт на українському ринку та перші здобутки
Цьогоріч на ринку України презентували вино Demidi Vino, яке виробляють у селі Дибинці в Богуславському районі Київської області. Вперше презентація відбулась під час Всеукраїнського відбору Амбасадорських вин 2023 року для французького культурного центру вина La Cité du Vin. Вино від Demidi Vino потрапило до переліку виробників, які нині презентують Україну у Франції. Також 2 вина Demidi Vino нагородили золотими медалями на дегустаційному конкурсі Ukraine Wine&Spirits Awards 2023 в листопаді. Детальніше про свої вина та шлях до перемог журналу «Напої. Технології та Інновації» розповів засновник ФГ «Димидівське» Петро ГАВРИЛЕНКО.
– Перше вино, яке ми презентували, – купажоване «Біле сухе» вино врожаю 2022 року. На сліпих дегустаціях під час відбору для французького культурного центру вина La Cité du Vin наше «Біле сухе» набрало 88,55 балів. Із загальної кількості 74 зразків обрали 21 вино, гідне презентувати Україну на міжнародному рівні в експозиційному просторі музею La Cité du Vin у Бордо. І нам дуже приємно, що саме наш продукт ввійшов до числа переможців. Надихнувшись високим рівнем відзнаки нашого продукту, ми вирішили брати участь у спеціалізованих виставках, таких як Brave Wine та Wine&Spirits Ukraine. На конкурсі Ukraine Wine&Spirits Awards золоті медалі отримали вина «Рожеве» та «Одеський чорний», – ділиться успіхами Петро Гавриленко.
Історія виноробні Demidi Vino бере початок у 2017 році. Цього ж року висадили перший виноград.
– Ми ретельно підбирали сорти винограду, які були б ідеальні для нашої кліматичної зони та давали можливість створювати якісне конкурентноспроможне українське вино. Опрацьовувати технології виробництва вина розпочали відразу з першим урожаєм. Ми маємо виробництво закритого циклу – вирощуємо, виготовляємо та розливаємо готове вино безпосередньо на Київщині. Багатьох людей цей факт дивує, але нам це вдалося. Шляхом спроб і помилок ми випрацювали для себе оптимальну систему та технологію виробництва. Також облаштувати лабораторію. Всі процеси виробництва вина суворо контролюює наш технолог. На виноробні використовуємо обладнання спеціалізованих світових брендів. Основні з них – ENOVENETA, Radoux, SPEIDEL. Пляшки для розливу вина – українського виробництва. Закупили також діжки українського виробника Olpol, – розповідає засновник виноробні.
Нині у ФГ «Димидівське» вирощують 5 га виноградників та 10 сортів винограду. В асортименті вин – 4 види сухого вина врожаю 2022 року – біле, рожеве та червоні. Серед них є моносортові та купажовані вина. Червоні вина витримані в дубових діжках. Всі вина виготовлені за класичною технологією.
За словами засновника виноробні, в перші дні повномасштабної війни був стан невпевненості в завтрашньому дні. Частину товарів закуповували з-за кордону, тому виникали певні труднощі з логістикою.
Виноробство в Україні виходить на новий рівень, впевнений Петро Гавриленко:
– Це повернення до історії, а разом зі зміщенням кліматичних зон та створенням сприятливого теруару – прибуткова справа. Дедалі більше споживачів віддають перевагу українському вину. Ресторани все частіше переходять на продукцію українського виробника. Українське вино стає трендом.
Запорукою свого успіху засновник виноробні Demidi Vino вважає якість вина. Виноград вирощений на глиняних ґрунтах на Київщині, і цей теруар робить їхній смак унікальним та вишуканим. У виноробні намагаються віднайти унікальний характер та смак вина.
– Існує думка, що українське вино гірше, ніж європейське, тому ми хочемо довести протилежне, – каже Петро Гавриленко. – Для мене виноробство – це повернення до історії моєї родини і малої Батьківщини та можливість створювати вина з унікальним смаком. На мою думку, справа, яка розпочиналась як хобі, вже переросла в прибутковий бізнес. А надалі ми працюватимемо на те, щоб її розширити та вдосконалити. І найголовніше – навчити людей культурі споживання якісного вина.
В найближчому майбутньому у виноробні Demidi Vino планують додати до асортименту ще нові позиції вина, над створенням яких зараз працюють. Також тут облаштовують дегустаційну кімнату і сподіваються, що 2024 року приймуть перших відвідувачів на дегустації та екскурсії.
– Вже сьогодні на нашому виробництві виготовляється вино для всесвітньо відомої компанії Vinos de La Luz. Плануємо вийти на ринок України, щоб наш продукт спробувало як можна більше українців і не лише, – підсумовує Петро Гавриленко.
Читайте також:
Родина на Бессарабії відновлює старовинні рецепти та популяризує їх разом з власним вином
Бессарабські традиції для європейських споживачів у компанії «Фрумушика-Нова»