Виноробні та пивні компанії увійшли до рейтингу від Forbes Ukraine

 Виноробні та пивні компанії увійшли до рейтингу від Forbes Ukraine

Відомі українські виробники вина та пива потрапили до рейтингу 250 перспективних малих і середніх компаній Forbes Ukraine. Це такі компанії: Beykush winery, MOVA brewing co., Shabo, Underwood Brewery, «Вуд Інтернаціонал».

Герої Forbes NEXT 250 — це ті, хто вже сьогодні визначає, яким український бізнес-ландшафт буде завтра, йдеться у повідомленні Forbes.

До списку потрапили компанії з річним виторгом від 10 млн грн до 1 млрд грн (через перевищення верхньої межі до списку не було включено деякі відомі компанії та мережі закладів). До NEXT 250 не потрапили компанії, які входять у фінансово‑промислові групи, українські представництва міжнародних компаній (або якщо контрольний пакет у компанії належить іноземному інвестору), компанії державної форми власності. IT‑компанії та технологічні стартапи Forbes оцінюватиме в іншому проєкті – рейтингу стартапів від Forbes Ukraine. Деякі підприємці попросили не включати їх до списку, це врахували.

У переліку чимало бізнесів із регіонів, які сильно постраждали від обстрілів РФ або окупації, відповідно їхній виторг у 2022 році значно просів. Але всі вірять у характер і майбутнє цих компаній.

Частина учасників списку сама запропонувала власні компанії на розгляд Forbes. Організатори отримали понад 1000 заповнених анкет із пропозиціями компаній.

– Ми цінуємо відкритість та сміливість підприємців. Ще 150 запропонувала редакція, здебільшого це бізнес, про який ми вже писали. Для формування максимально широкого лонглиста претендентів ми звернулися більш як до 20 бізнес‑організацій та компаній. Дякуємо ЕBA, СУП, YBC, Бізнес‑спільноті Board, «Дія.Бізнес», ПриватБанку, «ОТP Лізингу», Асоціації підприємців – ветеранів АТО, УКАБ, Асоціації легкої промисловості, UFuture, Apple consulting, DYB, Franch, Чернівецькому бізнес‑клубу CBG, Миколаївському бізнес‑клубу «МрійДій», Асоціації бізнесу Полтави, «Інспіра», «Епіцентру», Rozetka, «Аврорі», Запорізькому бізнес‑клубу, Львівському бізнес‑клубу (Core), Рівненському бізнес‑клубу, Рівненській ОВА (Віталію Ковалю), Андрію Ставніцеру, – йдеться у повідомленні.

Компанії до фінального списку NEXT 250 редакція обирала з лонг‑листа в 470 бізнесів. Forbes використовував такі критерії для оцінювання:

  • фінансові результати;
  • швидке масштабування/зростання;
  • експортний складник;
  • перспективи ринку, на якому працює компанія;
  • інноваційність продукту;
  • нестандартні менеджерські або маркетингові рішення;
  • життєстійкість – звертали увагу на бізнес, який сильно постраждав від війни, але продовжив діяльність.

Повний список NEXT 250 від Forbes Ukraine дивіться за посиланням.

Читайте також:
Десятка кращих виробників комбучі в Україні за версією Ukrainian Business Award 2023

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті