Що означає вислів «Йдемо на каву» по кам’янець – подільському ?
Виноробні «Колоніст» виповнилося 19 років: вино, яке має власний характер
За 19 років існування вина «Колоніст» завоювали не тільки Україну, а й зарубіжжя. Вина «Колоніст» змогли підкорити серця українців, вимогливих англійців і досвідчених французів. На сьогодні вино «Колоніст» стало візитною карткою дипломатичного корпусу України, і радує українську діаспору, і навіть нащадків німців-колоністів з Бессарабії в далекій Канаді. З нагоди цієї дати журналіст видання «Напої. Технології та Інновації» розмовляв із засновником сімейної виноробні «Колоніст»Іваном Васильовичем Плачковим.
Сімейна виноробня «Колоніст» заснована родиною Плачкових у 2005 році з метою виготовлення місцевих вин преміум класу. Плачкови – болгари, предки яких переселилися на землі Бессарабії, рятуючись від османського ярма. Родина Плачкових поселилася у селі Криничне, біля озера Ялпуг. З часом болгари отримали статус колоністів – вільних від кріпосного права громадян. Болгари-колоністи зберігали і передавали з покоління в покоління майстерність фракійських виноробів, і засновник виноробні Іван Плачков вирішив назвати свою сімейну виноробню на їхню честь.
Вже тоді виноробня відразу для себе визначила основоположні принципи компанії і дотримується їх до сих пір:
«Є 5 засад філософії ТМ «Колоніст». Ми створюємо традиції, бо будувалися з чистого аркуша. Ми не хитруємо з покупцями та робимо чесне вино. Ми робимо вино для всіх, як для себе, без «особливого погрібця». Наше вино повинно бути бажаним: не платимо за його просування, але проводимо сотні дегустацій. Ми хочемо, щоб наше вино стало частиною долі його шанувальників», – розповідає засновник сімейної виноробні «Колоніст» Іван Плачков.
«Колоніст» представляє собою гордість родини Плачкових – результат відданості та вираження любові й пристрасті до рідної землі та її щедрості.
«За 19 років існування виноробні було пройдено довгий шлях, аби суто українське вино досягло європейського рівня. На українській землі, з українських саджанців. Щоб показати потенціал краю: що у селі, прості сільські люди здатні зробити вино, яке продаватиметься у ресторанах Лондону й Бордо», – говорить Іван Плачков.
Серед усього, чим пишається виноробня, – те, що вже в 2009 році вина «Колоніст» були двічі представлені у Парламенті Великобританії, у посольствах Бельгії, Франції, Польщі, Болгарії, Греції та Німеччини, у Посольстві України у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії.
На експорт сьогодні йде 5-7% виробництва вина «Колоніст», пріоритетом є український споживач. До прикладу, 50-60% – це продаж вина у Західній Україні.
Виноробня «Колоніст» фактично створила бренд «українське вино». До появи вин ТМ «Колоніст» в Україні було молдавське, грузинське, болгарське, кримське вино. А українського вина не було – бренд з’явився з Колоністом, з першими сортовими Одеським Чорним та Сухолиманським.
«Колоніст» отримав високі оцінки в Лондоні, Франції, а італійці навіть сказали, що це вино має власний характер, свою індивідуальність, і Україну можна сміливо асоціювати із цим вином. І засновники виноробні придумали для вина гасло «Одеське Чорне – відкоркуй власний характер».
«Також ми пишаємося тим, що використовуємо на виноробні найсучасніше обладнання, яке є в світі», – додав засновник виноробні Іван Плачков.
На думку, Івана Плачкова, наступним стрибком у розвитку українського виноробства стане потужне розширення площ під виноградниками і збільшення виробництва українських вин. По закінченню війни винороби активніше купуватимуть землю (закон уже це дозволяє), аби виробляти вино на власній землі, адже винна культура є необхідною умовою для цивілізованої країни.
Читайте також: Іван ПЛАЧКОВ: «Ми створили бренд українського вина і не зупиняємося»
А ще цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.
Журнал «Пиво. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Напої. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно.
Щоб придбати друкований випуск нового журналу або передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com
Передплата триває!