Виноградар-аматор на Рівненщині вирощує 70 сортів винограду

 Виноградар-аматор на Рівненщині вирощує 70 сортів винограду

Житель селища Володимирець, що на Рівненщині, Василь ЧУГАЙ вирощує понад 70 сортів столового винограду у своєму обійсті. Чоловік вирішив довести, що на ґрунтах Полісся можна вирощувати виноград, пише «Голос України».

У Володимирці чи районі виноградарів, які заробляють на своєму хобі, Василь не знайшов, а тому відшукав контакти виноградарів з Херсона та Запоріжжя. Вони йому й передали досвід щодо особливостей вирощування винограду.

Професіонали-виноградарі поділилися з ним чотирма саджанцями більш врожайних сортів. Доглядаючи за ними, на наступний рік чоловік мав перший господарський результат: ягоди виросли у три-чотири рази більші від звичайного дикорослого необрізаного винограду.

Нині у Василя Чугая у винограднику росте до сотні кущів, а це понад 70 різноманітних сортів. З них лише понад десяток різного кишмишу. Є й інші популярні сорти: Гурман ранній 1-12, Чорна Пантера, Забава, Лівія, Лора (Флора), Дюжина, Ландиш, Суперекстра, Преображення, Антоній Великий, Розфор.

– Оскільки для нашої місцевості більшість сортів рідкість, то усі ягоди для нас смачні. Виноград Забава має чудовий смак, шкірочка взагалі не відчувається, але ягода невеличка. Той самий кишмиш – дуже солодкий сорт, і якщо його не накрити сіточкою, то з’їсте плід не ви, а оси, причому дуже швидко, – ділиться Василь Чугай.

Виноградар-аматор каже, що інколи смак того чи іншого сорту винограду з магазину далеко не такий, яким повинен бути насправді. Якось Василь приніс додому виноград сорту Аркадія, куплений на ринку. Діти не захотіли його їсти, адже на смак він геть відрізнявся від вирощеної вдома Аркадії, був гіршим.

Узимку всі його кущі-вихованці прикопані. Сплять і чекають весни. А 35-річний Василь Чугай уже планує польові роботи на своєму винограднику. Роздав чимало саджанців родині і сусідам. Не шкодує – хай тішаться люди і доглядають.

Читайте також:
Світ виноробства: Америка. Нотатки українського винороба Ярослава Андрійця з долин Сонома і Напа
Рікардо Ф. Нуньєс – виробникам вина: «Будьте готові до спільних дій після ПЕРЕМОГИ!»

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті