Домашнє виноробство на американський манер

 Домашнє виноробство на американський манер

Нотатки українського винороба Ярослава Андрійця з долин Сонома і Напа

Одного прекрасного дня… Здається, так іноді починаються казки? Свою казку український винороб з Одещини Ярослав Андрієць вирішив створити сам. Пропрацювавши кілька років на одному з кращих винзаводів України, він зрозумів, що має осягнути не окремі ділянки виробництва, а всі без винятку процеси створення вин, від виноградника до бокала, як то кажуть. Почати своє самонавчання вирішив із далекої країни Америки. Пояснення просте: вина зі США перші з Нового Світу зрівнялись у якості з винами Старого Світу, плюс – досвід розвитку малого виноробства.

Ярослав Андрієць вирішив опанувати традиції і стиль виноробства нової формації, щоб потім привнести цю культуру у виноробство України. Йдеться, насамперед, про мале виноробство, яке в нашій країні досить активно розвивається.

Із часу нашої розмови минуло кілька тижнів, Ярослав уже працює на виноробні в долині Напа, бере участь у зборі винограду, в його обробці. І в наступному випуску журналу «Напої. ТІ» ми обов’язково опублікуємо його детальну розповідь про це. Перша ж публікація від нашого винного кореспондента в США буде присвячена загальним питанням: чи складно стати виноробом у США? Які вина треба робити, щоб перемогти конкурентів? Як завоювати свого покупця?.. Варто зазначити, що відразу по приїзді в Америку Ярослав заїхав до своїх друзів-виноробів у Долину Сонома (це теж виноробний край), де й дізнався про те, як маються американські фермери, котрі обрали для себе шлях у виноробстві.

Домашнє виноробство на американський манер

Виноробство США датується XVII сторіччям, але по-справжньому бурхливо воно стало розвиватися починаючи з 30-х років минулого сторіччя, коли був відмінений «сухий закон». Довідники подають масу інформації про успішний розвиток великого виноробства у різних регіонах США, але майже нічого не повідомляють про маленькі домашні винарні, які зуміли заявити про себе, навіть із мінімальними тиражами вин.

Американські фермери, виявляється, здебільшого спеціалізувалися на овочах і фруктах, на виноград особливу ставку не робили. Але з модою на вино зросла кількість людей, які замість помідорів стали висаджувати виноградники і виготовляти вино власноруч. Кожен власник виноградника виготовляв вино по-своєму, залежно від традицій регіону, з якого він родом, технічних можливостей і своїх знань. І кожен любитель вина міг для себе знайти унікальні: аромат, смак і по-своєму цікавий продукт.

Втім, не все так просто. Як і в Україні, майбутньому виробникові вин потрібно отримати ліцензію. Як розповідають засновники виноробні Siduri Wines Адам Лі і Діана Нові, на це вони витратили близько трьох місяців.

Продовження статті читайте у друкованій версії журналу «Напої. Технології та Інновації» №3 (89) 2021.

Придбати або оформити передплату на журнал можна за телефонами менеджерів:

Ірина Калюжна, тел.: +3096 45 87 682, reklama.nti@ukr.net
Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516, sad.nti@ukr.net
Альона Данчук, тел.: +38 097 528 36 46, sad2017@ukr.net

Чтайте також: Сердце и душа Грузии – винодельня SHUMI

Американские ученые разработали робота, который определяет болезни винограда

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті