«Винний» триптих: промоція, колекції та гордість за Україну

 «Винний» триптих: промоція, колекції та гордість за Україну

Як лімітований випуск BIG WINES BIG ART limited edition поєднав вино та мистецтво

У виноробстві та мистецтві достатньо спільного, щоб поєднання цих двох сфер породило щось зовсім нове, незвичне та захопливе. Саме така колаборація стала поштовхом до втілення проєкту, у межах якого світ побачило вино BIG WINES BIG ART limited edition. На етикетках пляшок першого українського вина бренду Big Wines від Vinos de La Luz – репродукція картини «Пробудження» геніального художника Івана Марчука. Тандем творчого спадку митця та вина з автохтонного українського сорту винограду – новація для нашого ринку і водночас артефакт, що здатний «розповісти» світові про українську ментальність, зазначає амбасадорка компанії Vinos de La Luz та CEO Big Wines, української філії Vinos de La Luz, заступниця голови ГС «УКРСАДВИНПРОМ» з міжнародних відносин Наталія БУРЛАЧЕНКО. Місія нового проєкту – забезпечити промоцію України у світі та переконати внутрішнього споживача в ексклюзивності та цінності свого, українського.

Тандем творчості та виноробства

Проєкт BIG WINES BIG ART limited edition презентували 23 лютого 2023 року у Кракові в межах виставки робіт всесвітньо відомого українського художника Івана Марчука «Архетип вольності». Від ідеї до її втілення минуло кілька років, адже такий задум з’явився ще у 2018-му.

– Оговтавшись після перших шокових місяців повномасштабної війни, ми усвідомили, що треба діяти. Потрібно було підтримувати віру в перспективне майбутнє нашої держави. Щось нове мало стартувати саме тепер, адже всі розуміли, що наразі маємо новий виток нашої історії. Цим проєктом мали намір продемонструвати, що українське виноробство є своєрідним мистецтвом. Бо тільки по-справжньому натхненні й надзвичайно закохані у власну справу люди здатні займатися виноробством у сучасних українських реаліях. З мистецтвом це дуже перегукується, оскільки істинні митці – люди в гарному розумінні навіжені. І вони зазвичай досягають успіху. Тож свого часу, познайомившись із творчістю Івана Марчука, я закохалася у неї і замислилася над тим, як налагодити з ним співпрацю, – розповідає Наталія Бурлаченко.

Ідея, неначе хороше вино, «дозрівала» кілька років. І коли в українському виноробстві почали активно обговорювати тему перспектив локального винограду сорту Одеський чорний, Наталія Бурлаченко розповіла про свій задум власнику компанії Vinos de La Luz Рікардо Ф. Нуньєсу. Згодом саме він став інвестором та рушійною силою бізнесової частини цього проєкту.

– Ознайомившись з ідеєю створення першого автентичного українського вина, Іван Марчук погодився на співпрацю, розуміючи, що його мистецтво здатне допомогти в розвитку українського виноробства. Його ім’я добре відоме на міжнародній арені, тож така промоція неоціненна. Зрештою, й сам митець полюбляє вино. Згодом він оцінив якість нашого українського вина й охоче погодився на спільну роботу. Мені ж спершу навіть не вірилося, що такий феноменальний проєкт народжується за моєї безпосередньої участі, – розказує фахівчиня

Популяризувати зовні та цінувати всередині

Нині вино BIG WINES BIG ART limited edition активно презентують на різноманітних івентах. Йдеться аж ніяк не про комерційний складник проєкту. Адже спрямований він передусім на промоцію українського вина та живопису з акцентом на ті аспекти, які можуть зацікавити зовнішнього споживача. Утім, не менш важливо популяризувати це й всередині країни, вважає Наталія Бурлаченко.

Вино з сорту Одеський чорний витримали та розлили на виноробні Wine Idea в Ясногородці під Києвом. У перші місяці повномасштабної війни ця місцина перебувала під окупацією, а винарня постраждала внаслідок пожежі. Виготовлене воно з винограду Одеський чорний врожаю 2020 року, зібраному на невеличкому винограднику у місті Рені на Одещині. З цього виноградника, що займає близько шести гектарів, збирають по 6 тонн винограду з гектара.

Витримували вино 12 місяців, а працював над ним молодий талановитий енолог Артем Таран. Неоціненними стали й консультації головного енолога Vinos de La Luz Роберто Чіпрессо, який має неповторний власний почерк. Завдяки йому вдалося надати вину тих якостей, які відповідають саме почерку вина від Vinos de La Luz. І зрештою Роберто Чіпрессо належно оцінив кінцевий продукт, зауваживши, що вино має добрий потенціал, і з ним варто працювати далі.

– Загалом випустили лімітований наклад – 1000 пляшок вина. Усі вони пронумеровані й мають етикетку з репродукцією картини Івана Марчука «Пробудження». Етикетка особлива, адже ми були свідомі того, що зловмисники можуть видрукувати зображення і продавати фальсифікат. Відтак замовили в Іспанії друк етикеток зі ступенем захисту за спеціальною технологією, наразі відсутньою в Україні. Тож всі ці процеси забрали дещо більше часу, аніж ми розраховували, – розповідає амбасадорка компанії Vinos de La Luz.

РОЗВИТОК БРЕНДУ: ДАЛІ БУДЕ

Пляшка «мистецького» вина коштуватиме близько 25 євро. Наразі попит на нього дуже високий, особливо за кордоном. Придбати ексклюзив прагнуть і поціновувачі творчості Івана Марчука.

Вочевидь, цей продукт зацікавить і колекціонерів. Адже у планах – випустити наступне вино у межах цього ж проєкту. Оскільки полотно художника горизонтальне, а етикетка – вертикальна, то на пляшці помістилася лише центральна його частина. Тож наступного року ініціатори проєкту мають намір випустити вино з врожаю 2021 року з другою частиною картини, а ще через рік – з третьою. Відтак протягом трьох років світ побачить триптих, який стане ексклюзивним артефактом для колекціонерів і чудовим подарунком для поціновувачів вина й мистецтва.

– Бренд BIG WINES BIG ART розвиватиметься й поза межами цієї колекції. Окрім Одеського чорного є ще й автохтонні білі сорти, і ми вже працюємо над тим, щоб згодом випустити наступне вино з репродукціями картин Івана Марчука. Це будуть інші полотна, які органічно поєднуються з напоєм з білих сортів винограду, – розповідає Наталія Бурлаченко.

До слова, натхненниця нового проєкту співпрацює з Рікардо Ф. Нуньєсом вже одинадцятий рік. Свого часу розпочала з роботи в фінансово-автомобільній галузі. Однак на певному етапі, коли більше дізналася про Рікардо Ф. Нуньєса як про винороба, зацікавилася виробництвом вина. Поступово автомобільний бізнес почав звужуватися, натомість виноробний – розвиватися. Тож довелося вивчати ази, поступово набуваючи необхідних знань, навичок та досвіду. У 2019-му відкрили в Україні компанію-імпортера. Згодом – участь у виставках, народження нових проєктів та безпосередня участь фахівчині з України у їхньому втіленні…

Але поступ дещо загальмувала пандемія. Та натомість з’явився час для навчання. Згодом набуті знання знадобилися вже для втілення нових проєктів, серед яких і BIG WINES BIG ART limited edition з «Пробудженням» – символічний та знаковий для України реліз.

– Патріотизм усередині приборкати важко. Свого часу, перебуваючи в Іспанії, усвідомила, що ніде, крім України, бути не зможу. Тому нині все більше часу та уваги приділяю саме українському вину, його розвитку та промоції. І результат від такої українсько-міжнародної співпраці вже є, – резюмує Наталія Бурлаченко.

Контакти:
bigwines.com.ua
vinosdelaluz.com
info@bigwines.com.ua
+380 95 274 36 47

Більше читайте в новому номері журналу «Напої. Технології та Інновації», який можна завантажити безкоштовно на сайті. Переходьте за посиланням і поринайте у світ вина.

Нагадаємо, що це перший друкований випуск журналу від початку воєнного стану в Україні. До цього всі номери журналів виходили в пдф-форматі, і їх можна безкоштовно завантажити тут.

Щоб придбати друкований випуск, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті