Винайдено мобільний додаток, який сам аналізує кількість необхідних для ґрунту добрив

 Винайдено мобільний додаток, який сам аналізує кількість необхідних для ґрунту добрив

Єврокомісія в рамках нової концепції розвитку сільського господарства з 2021 до 2027-го підтримала впровадження на фермах нового інструменту сталого розвитку з аналізу добрив – FaST. Це – програмне забезпечення, яке можна встановити як на комп’ютер, так і на планшет чи телефон. Програма сама аналізує стан полів та кількість гною на найближчих фермах і радить, скільки добрив на конкретну ділянку потрібно застосовувати. Про це повідомляє прес-служба Єврокомісії.

За словами розробників, FaST сприятиме підвищенню конкурентоспроможності аграріїв, мінімізації шкоди навколишньому середовищу, які призводять до змін клімату, охороні довкілля та підтримці відновлення біорізноманіття.

Програма безкоштовна. FaST автоматично надає інформацію про відібрані зразки ґрунту, сільськогосподарські культури, кількість тварин на фермі та обсяги виробленого ними гною. Також для управління доступна інформація про поживні речовини для ґрунту, близькість територій, які перебувають під охороною, та навіть законодавчі обмеження на використання тих чи інших добрив.

Навесні програма сама може запропонувати план підживлення добривами, в якому будуть присутні індивідуальні рекомендації щодо удобрення конкретних сільськогосподарських культур для вибраних ферм.

Використання FaST надасть низку позитивних екологічних наслідків – скорочення викидів парникових газів, зменшення витоку поживних речовин через ґрунтові води, а також позитивно вплине на якість води та ґрунтів, наголошують в Єврокомісії.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар