Вийшов друком останній у 2023 році випуск журналу «Ягідник»

 Вийшов друком останній у 2023 році випуск журналу «Ягідник»

Як успішно розвиватися в ягідному бізнесі? Заморожування чи реалізація у свіжому вигляді? Внутрішній ринок чи експорт? Відповіді на ці та низку інших питань спільно шукали учасники VII Міжнародної науково-практичної конференції «Ягідництво і переробка в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!» яка 7–8 грудня 2023 р. зібрала у Рівному близько 300 учасників. Паралельно з конференцією, присвяченою технологіям вирощування ягідних культур, відбувся III Міжнародний конгрес із заморожування, переробки і холодної логістики продукції ягідників, садів та овочевих плантацій, який також зібрав повен зал людей за жвавою дискусією. Крім того, відбулася ще й виставка технологій у галузі ягідництва, на якій відомі компанії презентували добрива, засоби захисту рослин, технології сортування, заморожування та перероблення ягід, техніку для ефективної механізації ягідних плантацій, продукти перероблення ягід тощо. Наступного дня, 8 грудня, була не менш насичена програма. Учасники конференції розділилися на 2 групи: одна група відвідала відоме ягідне підприємство «Нікдарія», а друга взяла участь у першій Школі ягідівника з Ганною Луцько. Детальні репортажі з конференції та всіх заходів, які відбулися під час неї, читайте на сторінках нового випуску журналу «Ягідник», який уже вийшов друком. Завантажити безкоштовно новий номер журналу можна за посиланням тут.

Попри те, що в Україні вже майже два роки триває повномасштабна війна, попри всі невтішні прогнози, які лунали на початку 2022 року, та нестабільну ситуацію в країні, деякі напрямки агропромислового сектору продовжують свій розвиток. Він хоч і не стрімкий, але відбувається. І передусім це стосується ягідної галузі України, яка демонструє не лише збільшення площ насаджень, але й зростання валового виробництва ягоди. Детальніше про те, яка ситуація спостерігається на ринку ягід України, які культури займають найбільшу частку в структурі галузі та чого чекати фермерам наступного року, вирішили дізнатися журналісти проєкту «Ягідник».

Саме завдяки фінансовій допомозі держави та функціонуванню грантової програми на створення нових садів, ягідників і тепличних господарств в Україні продовжують створюватися нові ягідники та розширюватися наявні насадження. Тому читайте на сторінках нового журналу про механізм отримання гранту та приблизний фінансовий розрахунок інвестицій у тепличне господарство.

Оскільки туристична сфера зараз переживає нелегкий період, її представники все одно намагаються розвиватися та пропонувати споживачам щось нове – цікаве та водночас корисне. Саме тому туроператори активно приглядаються до відносно нових напрямків внутрішнього туризму, які добре «заходять» людям у сучасних умовах. Серед таких – і ягідний туризм. Попри те, що в Україні цей різновид відпочинку поки що не набув масового поширення, в перспективі він може стати привабливим напрямком для туристичного бізнесу та додатковим джерелом прибутку для ягідівників. Чим саме приваблює можливість розвитку ягідного туризму та які можливості цей напрямок може дати ягідівникам, засновниця розсадника «Брусвяна» Ліліана Дмитрієва розповіла учасникам VII Міжнародної науково-практичної конференції «Ягідництво і переробка в умовах воєнного стану: вчимося перемагати».

Вирощування культур у промислових умовах, коли мета – отримати високий і якісний валовий продукт, пов’язане з багатьма викликами. Фактори які негативно впливають на врожайність, складаються з великого переліку похідних, з яких важливою є часткова або повна відсутність якісного запилення. Не буде запилення – не буде врожаю. Тому детально про особливості запилення плодово-овочевих та ягідних культур у промислових умовах розповіла Олена Болтовська, керівник проєктів Rosana Biological Solutions, офіційний представник Koppert в Україні, член кластеру «Стійка Україна».

Лохина – одна з ключових культур не лише українського ягідного ринку, а й світового. Тому видавці журналу «Ягідник» приділили значну увагу. Так, вирощування лохини в Україні останніми роками набуло популярності через суттєве збільшення попиту: в період з 2017 до 2020 року Україна наростила площі під цією культурою з 1,5 тис. га до 4,4 тис. га, а на кінець 2022 року площа насаджень вже становила 5,5 тис. га. Але виникають питання: вирощувати лохину в ґрунті чи в субстраті в горщиках? Як підготувати ділянку для закладання плантації? Як доглядати за рослинами? Які сорти обрати? На ці та інші питання дав відповідь Марчін ВЕРЕЩУК, спеціаліст з агрономічної підтримки виробників Fall Creek® у Польщі та Україні.

Інвестування коштів у навчання працівників, постійне підвищення рівня їхньої кваліфікації, участь у семінарах, бізнес- тренінгах – це ті витрати, які повністю виправдані й швидко принесуть прибуток. Бо навчатися на чужих помилках не лише корисно, а й значно економніше для справи, переконаний агроном ТОВ «ГарБеррі» Сергій Горбач. Фахівець виступив на VII Міжнародній науково-практичній конференції «Ягідництво і переробка в умовах воєнного стану: вчимося перемагати» і поділився власним семирічним досвідом з проєктування та створення насаджень лохини.

Суниця садова посідає чільне місце в структурі ягідних насаджень України. Проте з 2020 по 2022 рік площа насаджень суниці садової в Україні зменшилася з 8600 до 7100 га, а в 2023 році скоріше всього був антирекорд – менш ніж 7000 га. Але які прогнози на 2024 рік? Думками про це, а також про тенденції суничного ринку ті нові сорти цієї культури поділися представник нідерландської фірми Fresh Forward BV Антон Довганюк.

А про те, як вирощувати якісну та конкурентну ягоду суниці садової на бідних поліських ґрунтах, розповіла фермерка Тетяна Мельник. Вона починала ягідний бізнес без будь-який інвестицій, власної земельної ділянки тощо. Натомість вона мала основне – бажання вирощувати ягоду. Що з нього вийшло і чому люди хочуть суницю саме Тетяни Мельник, фермерка розповіла читачам журналу «Ягідник».

Не оминули увагою на сторінках нового випуску журналу «Ягідник» і малину. Так, господарство «Диканські Ягоди», засноване 2016 року на Полтавщині, – приклад грамотного підходу до розбудови бізнес-моделі органічного ягідного підприємства. Розпочавши бізнес тоді, коли на Полтавщині було зовсім мало ягідних фермерських господарств, власники підприємства розвинули його до високого рівня. Адже зараз «Диканську ягоду» знають не тільки в Україні, а й за кордоном. Як вдалося побудувати успішний малиновий бізнес, розповів засновник компанії Роман Цінченко.

Обліпиха останнім часом впевнено завойовує свою нішу в ягідному секторі України. Причому ця культура затребувана не лише на внутрішньому ринку, а й на зовнішньому для подальшої переробки у різних галузях промисловості. Але в Україні є чимало фермерів, які на власному досвіді вже давно пересвідчилися, що обліпиха має чимало переваг для ягідного бізнесу. Серед них – фермерське господарство «Золото Карпат» із Дрогобицького району Львівської області, яке вирощує обліпиху різних термінів достигання для різних потреб: і для свіжого ринку, і для переробки. Засновник підприємства Володимир Болюк переконаний: обліпиха має перспективу, а якщо дібрати сорти з урахуванням майбутніх потреб і правильну агротехніку – то й поготів.

До кожного етапу побудови ягідного бізнесу слід ставитися максимально виважено. Особливо це стосується садивного матеріалу, від якості та чистоти якого залежить левова частка успіху в бізнесі. Важливо придбати якісний сертифікований садивний матеріал, не заражений, який відповідає заявленому сорту та має всі необхідні документи, що підтверджують це. Здоровий та якісний садивний матеріал пропонують у лабораторно-виробничому комплексі ФАРМЕР.УА, виробничі потужності якого нині найбільші в Україні. Очільниця компанії Марія Дітковська розповіла про те, як правильно контролювати якість садивного матеріалу та яке це значення має для виробника ягід.

Встановлення в саду довговічної та якісної шпалери дає змогу ефективно використати площі, а згодом – збільшити врожайність. Останнім часом такими можливостями активно користуються і ягідівники, які також встановлюють шпалери на плантаціях, усвідомлюючи переваги такого способу вирощування ягід. Як визначитися з вибором надійної та довговічної шпалери, що потрібно враховувати під час планування ягідних площ? Про це читачам «Ягідника» розповідає директор компанії «ЄФТ ПЛЮС» Вадим Кузьмінський.

Підприємства, які будують замкнений цикл виробництва, потребують якісного обладнання для післязбиральної доробки ягід, яка впливає на кінцеву якість продукту та, відповідно, ціну реалізації. Проте яке ж обладнання варто обрати виробникам ягід? які рішення українського виробництва для миття, сортування, перероблення ягід під час VII Міжнародної науково-практичної конференції «Ягідництво і переробка в умовах воєнного стану: вчимося перемагати», яку організувала медіагрупа «Технології та Інновації» 7–8 грудня в Рівному, розповів керівник компанії Insortex Далєр Саідов.

І, власне, про переробку ягід. У березні 2022 року, через місяць після повномасштабного вторгнення росії, на Львівщині почали будувати нове підприємство – Кам’янка-Бузький завод продовольчих товарів, а вже через півтора року, 29 серпня 2023-го, там заморозили першу партію малини. Детально про те, яких інвестицій потребує будівництво нового заводу з заморожування, які сучасні холодильні технології там використовують, директор заводу Роман Вуйків розповів під час III Міжнародного конгресу з заморожування, переробки і холодної логістики продукції ягідників, садів та овочевих плантацій, який відбувся в межах VII Міжнародної науково-практичної конференції «Ягідництво і переробка в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!».

Окрім того, читайте на сторінках нового випуску журналу «Ягідник» про переваги та особливості використання агроволокна Rendpaco Eco – екологічно чистого та безпечного матеріалу для отримання якісного врожаю. А про те, як боротися з таким шкідником, як дрозофіла сузукі розповів Іван Мринський, кандидат с.-г. наук, доцент кафедри ботаніки та захисту рослин, Херсонський державний аграрно-економічний університет.

Нагадаємо, на період воєнного стану медіагрупа «Технології та Інновації» відкрила безкоштовний доступ до журналів в електронному форматі. Тож безкоштовно завантажити новий випуск журналу «Ягідник» № 5 можна тут.

Окрім того, триває передплата журналу «Ягідник» на 2024 рік!  Журнал «Садівництво і Овочівництво. Технології та Інновації» містить актуальну інформацію про нові технології в овочівництві і садівництві, враховуючи вирощування фруктів, горіхів, ягід, винограду. Видання пропонує новітні способи зберігання і переробки продукції садів і ягідників, презентує логістичні прийоми і новітні маркетингові підходи у продажах, зокрема на експорт. Виходить з 2014 року 5 разів на рік.

Щоб придбати друкований випуск журналу та передплатити видання на 2024 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті