Вийшов друком новий випуск журналу «Ягідник»!

 Вийшов друком новий випуск журналу «Ягідник»!

Лохина – одна з ключових культур ягідного сектору України. Тому саме видавці єдиного в Україні фахового видання «Ягідник» приділили їй особливу увагу на сторінках нового випуску журналу, який уже вийшов друком. Окрім того, читайте на сторінках журналу корисні поради та лайфхаки у ягідництві, огляд сортів ягідних культур, тенденції на ягідному ринку та передовий досвід сучасних підприємств. Нагадуємо, що журнал можна завантажити безкоштовно на сайті.

Завдяки особливому клімату Закарпаття в компанії «Блу Беррі» збирати ягоду розпочинають одними з перших в Україні, адже ягода достигає там раніше на два тижні раніше. Так, сезон збору ягід на плантаціях підприємства цьогоріч розпочався 21 червня – на кілька днів раніше, аніж торік. Як працює компанія, на які аспекти розвитку роблять ставку керівники підприємства, а також як досягають максимально високої якості лохини, читайте на сторінках «Ягідника» в репортажі з компанії «Блу Беррі».

Перш ніж закладати ягідну плантацію лохини, суниці, малини тощо, важливо переконатися, що ділянка придатна для вирощування цієї культури. Але що робити, якщо одна з ключових складових якісного ягідника, зокрема ґрунти, не підходять для лохини? І вихід з цієї ситуації знають у ФГ «Прикарпаття Агро» з Івано-Франківської області.

Давню мрію заснувати родинний бізнес, вирощувати і продавати власний продукт втілив у життя Максим Чауш – власник фермерського господарства «Нікбері», що в Житомирській області. Нині там на 10 гектарах землі росте лохина різних сортів. До заснування власного бізнесу фермер поставився дуже відповідально й обрав лише лохину, бо переконаний, що потрібно робити одну справу досконало, а не розділяти увагу на кілька культур. За цей час встиг пройти навчання в Орегонському університеті США, де закінчив курс Blueberry, і це дало новий поштовх у роботі. Про пройдений шлях у цій справі, вдалі рішення та допущені помилки читайте на сторінках журналу «Ягідник».

Питання сортименту ягідної плантації – завжди одне з найважливіших. Тому огляд нових сортів лохини читайте в статті від компанії «ФруТек».

Щоб отримувати більш ранній, якісний і стабільний урожай лохини, частину насаджень в Аграрній компанії «Еко-Парк» накрили тунелями. Наскільки виправдовує себе метод вирощування ягід у закритому ґрунті, а також у чому переваги тунелів, «Ягіднику» розповів головний агроном підприємства Федір Прима.

Власне, розвивати ягідництво у закритому взялися в на підприємстві «ВІАН 2021», розташованому у сонячному Закарпатті. Раніше господарства працювало та розвивалося у Запорізькій області, але через повномасштабне вторгнення росії довелося шукати безпечного місця. «ВІАН 2021» застосовує у своїй діяльності новітні технології ягідництва, які в Україні більше ніхто не використовує, для отримання великого, здорового та якісного врожаю лохини, малини та суниці. Завдяки чому вдається досягати цієї амбітної мети, читайте у статті «Ягідника».

Суниця садова – одна з лідерів за вирощуваними площами. Але впродовж останніх років фермери, які вирощують суницю садову, зіштовхуються з багатьма викликами, зумовленими різними причинами. Про це, а також про особливості сезону 2023, перспективні сорти суниці садової та методи її вирощування читачам журналу «Ягідник» розповіла агроном-консультант Ірина Кобринець.

Чільне місце в списку ягідних культур в Україні займає і малина. Власне, досвідом вирощування цієї культури поділилися у фермерському господарстві «Агрочас» зТернопільщини та розповіли, як побудувати ягідний бізнес з нуля без державної підтримки.

Продуктивність ягідних насаджень значною мірою залежить не тільки від погоди та особливостей рослин, а й від догляду за ними. Правильна підготовка до періоду зимівлі відіграє надзвичайно важливу роль для подальшого збереження здоров’я плантації, а також якісного плодоношення наступного сезону. Тому про те, як ефективно та правильно підготувати ягідні кущові культури до зими та які агротехнічні прийоми треба проводити, читачам «Ягідника» розповів заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААН України, селекціонер Олександр ЯРЕЩЕНКО.

Окрім того, читайте на сторінках «Ягідника» статті про методи боротьби з небезпечним шкідником – дрозофілою сузукі – кандидат с.-г. наук, доцента кафедри ботаніки та захисту рослин Херсонського державного аграрно-економічного університету Івана Мринського, про досвід вирощування якісних саджанців лохини у нідерландському розсаднику Schrijnwerkers Plants B.V., технології заморожування ягід у польській компанії Agram, а також традиційний юридичний практикум від ПФ «Пахаренко і Партнери» тощо.

Нагадуємо, триває передплата журналу «Ягідник» на 2024 рік!  Журнал «Садівництво та Овочівництво. Технології та Інновації» містить актуальну інформацію про нові технології в овочівництві і садівництві, враховуючи вирощування фруктів, горіхів, ягід, винограду. Видання пропонує новітні способи зберігання і переробки продукції садів і ягідників, презентує логістичні прийоми і новітні маркетингові підходи у продажах, зокрема на експорт. Виходить з 2014 року 5 разів на рік.

Щоб передплатити журнал, звертайтеся в редакцію за контактами:

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті