Всеукраїнський фестиваль «День винороба» відбудеться уже 11–12 листопада в Києві
З нагоди щорічного святкування Дня винороба України та з метою підтримки й популяризації вітчизняних виробників вина в столиці пройде перший фестиваль «День винороба», на якому буде представлена продукція з усіх куточків України. В рамках цієї події гостям буде продемонстровано як старовинні традиції, так і сучасний підхід українського виноробства, пише «Інтерфакс-Україна».
Організатори фестивалю: громадська спілка «УКРСАДВИНПРОМ», аналітичний центр «Клуб експертів», Всеукраїнська асоціація виноробів і сомельє.
– В останні роки виноробство українського вина почало відроджуватися багато в чому завдяки невеликим виноробням і винному туризму. Але через війну цей процес значною мірою вповільнився. Одним зі способів стимулювати економіку країни до відновлення є проведення таких заходів, які допоможуть популяризувати українського виробника серед споживачів, – вважає керівник об’єднання «УКРСАДВИНПРОМ» Володимир Печко.
– Більшість великих виноробних країн підтримує своїх виробників і стимулює продажі як на внутрішньому ринку, так і на експорт. Україна не зможе відбутися як виноробна країна без планомірної державної підтримки вітчизняного виробника. Саме тому я вдячний Мінагрополітики за надану підтримку в організації фестивалю, – зазначає засновник київського аналітичного центру Experts Club Максим Уракін.
За його словами, Україна може виробляти набагато більший обсяг вина, ніж сьогодні, але конкуренція з боку імпортної продукції є високою. За даними Experts Club, імпортне вино займає значну частку на ринку України і становить близько 70 % загальних продажів у країні, натомість частка українського вина становить приблизно 30 %.
– Проведення тематичних фестивалів, присвячених виноробству, могло б відкрити для споживачів унікальні сорти українського вина, які нічим не поступаються французьким чи італійським, – підкреслює Максим Уракін.
Голова Всеукраїнської асоціації виноробів і сомельє Наталія Благополучна наголошує на унікальності органолептичних характеристик та смакових якостей українських крафтових вин.
– Різноманітність наших вин – це результат унікальних локальних кліматичних умов та особливостей сортів винограду, які ми використовуємо. Вони вражають своєю оригінальністю, викликають захоплення і стимулюють до проведення сміливих експериментів, – зазначає вона.
Фестиваль пройде 11 – 12 листопада за адресою: м. Київ, Дніпровська набережна, 12 ТРЦ RIVER MALL, фудкорт-зона на 3-му поверсі.
В програмі фестивалю передбачено презентацію крафтових вин українського виробництва, благодійні аукціони, майстер-класи від виноробів, дегустаційні сесії, кулінарні шоу, виступи музикантів та багато іншого.
У фестивалі приймуть участь такі українські винороби:
- «Родинна виноробня Зелениці»;
- Винний дім Гігінеішвілі;
- ПП «Виноробня Сливино»;
- Dnipro hills (Stoic Ukrainian winery);
- WINEIDEA;
- ТОВ «Тірас Вайнері»;
- 46 Parallel;
- Умань Вайнері Ігоря Максименка;
- Father’s wine VB;
- Falko Winery;
- Villa Tinta;
- Інститут садівництва Національної Академії Аграрних Наук України;
- Kulinichenko winery;
- KOBLEVO;
- Вина Срібної Землі;
- Національний науковий центр «Інститут виноградарства і виноробства імені В.Є. Таїрова» Національної академії аграрних наук України.
Захід проводиться за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Читайте також:
Ukraine Wine&Spirits Awards 2023: найкращі вина та міцні напої за результатами дегустаційного конкурсу
На благодійному аукціоні під час садівничої конференції зібрали понад 25 тис. грн для ЗСУ