Врожай винограду в Італії цьогоріч під загрозою

 Врожай винограду в Італії цьогоріч під загрозою

Тривала посуха й аномально висока температура загрожують сільському господарству Італії. Очікують втрати врожаю, особливо на північному заході країни та в частині північного сходу, пише wine-business-international.com. Іригаційні системи мають обмежену дію, оскільки деякі муніципалітети вже вирішили нормувати воду та обмежити її використання. Подекуди вночі з крана не тече вода. Через низький рівень води обмежений забір води з річок для сільського господарства. Країна очікує, що найближчими днями буде прийнятий загальнонаціональний указ про обмеження рівня споживання води.

У травні дощів випало на 46% менше від середнього показника, у квітні – на 33%, у березні кількість опадів зменшилася на 81%, у лютому – на 52%, у січні – на 53%. Як наслідок, у Венето цього року не вистачає 300-400 мм води. Крім того, нічна температура впала недостатньо, щоб виноградники могли в цей час відновитися. Поки що стан винограду задовільний.

Незважаючи на нинішні умови, фітосанітарна ситуація на виноградниках задовільна. Через невелику кількість опадів менше проблем із грибковими захворюваннями, тому було проведено дві-три обробки винограду, – пояснив дослідник виноградарства Дієго Томазі.

Зараз починається фаза підвищеної потреби у воді, тому що виноград стає більшим. Виноробний сектор Італії розглядає, як можна протистояти зростаючому дефіциту води через кліматичну кризу в майбутньому. Пропозиції варіюються від більш ефективних систем водозбору та заходів щодо зменшення споживання води до створення водосховищ, дослідження стресостійких підщеп і сортів винограду та спеціальної обробки ґрунту.

Читайте також:
В Америці створили ячмінну воду для зміцнення імунітету
В Україні збільшилася кількість португальського вина в 2021 році

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті