Врожай винограду 2024 року на Одещині: які вина очікуємо?

 Врожай винограду 2024 року на Одещині: які вина очікуємо?

Як проходив збір врожаю винограду 2024 року в Бессарабії та яких вин найбільше виготовляють винороби, розповіла Наталя Каменева, професор кафедри технології вина та сенсорного аналізу ОНТУ, доктор сільськогосподарських наук, для видання «Напої. Технології та інновації».

Виноград, як багаторічна культура, особливо чутливий до несприятливих погодних умов. За словами Наталії Каменевої, зараз відбувається кліматичний хаос, і це не тільки підвищена температура, а й рясні дощі. Ці фактори  можуть завдати значних збитків галузі.

Також Наталія Каменева розповідає, що сьогодні багато хто пробує посадити виноградники, але є компанії з якими вже давно триває співпраця. В якості експертів науковці ОНТУ співпрацюють з компаніями як: центр етнографічного, сільського зеленого туризму і сімейного відпочинку «Фрумушика-Нова», українська виноробна компанія «BIG WINE BIG ART», виноробня «Villa Tinta», виноробня «Lowkowo», виноробня «Mon Crafto», виноробня «Винний дім Гігінеішвілі», крафтова виноробня «VINOMAN».

«Збір врожаю таких сортів, як Цитронний Магарача і Мускати, пройшов на два тижні раніше. І на той час цукор вже був 21 одиниця . Не встигли виноградарі зібрати білі сорти винограду, як достигли червоні. А Одеський Чорний на початку серпня показував 23 одиниці. Через сильну спеку була така тенденція, навіть при крапельному зрошенню, що виноград цукор набирає, а фенольну зрілість ні», – розповідає Наталія Каменева.

Професорка стверджує, що коли у серпні, протягом  чотирьох днів, ішли рясні дощі, цукор впав до 19 одиниць.  Виноградарям довелося чекати, аби сонячні дні покращили рівень цукру. В результаті, більшість виноградників на Бессарабії, на яких не зробили останню обробку проти грибкових захворювань перед дощем, втратили врожай сортового винограду через великі опади. За таких умов на листках з’явилися бурі плями — відмерлі частини, які у вологу погоду вкривалися грибним нальотом, тоді виноградарям просто не було вже що збирати.

 «Цього року був сприятливий клімат для збору винограду, з сортів з якого виготовляють ігристе вино –  Цитрон Магарача, Сухолиманського, Мускатів. А загалом, минув дуже складний сезон по збору врожаю винограду, проте ситуація зараз покращується. Починаємо збирати Каберне, останнім буде сорт Одеський Чорний. Як показує статистика, дуже багато в цьому році винороби зробили петнатів. Якщо у 2022-2023 роках було не до ігристих напоїв, проте часи змінюються й сьогодні петнати знову широко популярні. Петнати – це технологія ігристих вин, але коротка. Якщо для ігристого вина потрібно 9-12 місяців, то для виготовлення петнату потрібно 3 місяці. Це нефільтрований, дуже свіжий, ягідний напій. За останній рік ціни на петнати збільшилися втричі», – говорить Наталія Каменева.

За словами Наталії Каменевої, у 2024 році буде складна ситуація із білими сортовими винами. Наприклад, у Бессарабії багато врожаю було не тої якості на яку розраховували виноградарі, а найкращої якості будуть ті сорти, які були зібрані у серпні ще до дощів. Досить мало зібрано білих сортових, адже, аби отримати хороший врожай потрібно вчасно і якісно обробляти виноград.  Зі збором врожаю червоних сортів винограду все в нормі: фенольна і цукрова зрілість.

Читайте також: Україна-Молдова: крафтове виноробство як рушій розвитку

А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.

Журнал «Пиво. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Напої. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно. 

Щоб придбати друкований випуск нового журналу або передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com

Передплата триває!

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті