Волинський хміль 1933 року: унікальна знахідка Лани Світанкової
Пивний суддя, пивний посол, блогерка і мандрівниця Лана Світанкова нещодавно оприлюднила результат своїх архівних пошуків для чергової книжки про пиво і пивоваріння. Так, у газеті «Діло» від 30.03.1933 р. вона знайшла замітку про волинський хміль. Цією інформацією вона поділилася на особистій фейсбук-сторінці.
«Американське пиво і волинський хміль. Зі знесенням прогібіції у Зл. Державах сильно поправилося господарське положення на Волині, де яких 10.000 рільних господарств, дрібних і більших, управляє хміль. Давний розвиток волинського хмелярства підкопали були протиалькогольні закони в Америці, що була одним з головних відборців волинського хмелю. Тепер ця криза минула, бо нема сумніву, що зачнеться знову великий експорт хмелю до Америки. Управою хмелю на Волині займаються головно чеські кольоністи, однак попри них добрими хмелярами є теж українські господарі. Хміль управляють в повіті рівенському, здолбунівському, а найбільше в дубенському, де цілі околиці, покриті хмелем, творять характеристичний краєвид. З початком весни оживилися вже роботи на плянтаціях хмелю», – йдеться в опублікованій замітці.
Пивоваріння України нині гостро потребує хмелю автентичних сортів для виготовлення пива, яке допоможе ідентифікувати українську пивну галузь у світі. У відгуках на публікацію йдеться про важливість відродження колишньої слави волинських хмелярів, а також про відновлення експорту вітчизняного хмелю, на противагу його імпорту, який поки що зростає з року в рік.
Читайте також:
GREEN MALT (зелений солод) на пивоварнях: варимо екологічне пиво
Luchan Brothers’ Brewery: крафтове пиво з волинського підземелля