Вітчизняні експерти прогнозують ріст врожаю яблук

Експерти Української плодоовочевої асоціації прогнозують ріст врожаю яблук та попиту на закладку нових садів.
Керівник асоціації Федір Рибалко зазначив:
“Наша Асоціація враховує лише те яблуко, що може продаватися на свіжому ринку, тобто, переважно інтенсивні та півінтенсивні сади. Чимало інтенсивних садів України зараз знаходяться в молодому віці або лише вступають в плодоношення. Тому, натуральним шляхом, найближчими роками, виробництво буде збільшуватися, адже яблуневий сад нарощує свою врожайність в перші роки після посадки. Додатковим фактором зростання виробництва буде те, що багато зав’язі, особливо в західних регіонах країни, було втрачено минулого року під час цвітіння”, – наголосив експерт.
Щодо закладки нових садів та сховищ для врожаю, у асоціації зауважили, що закладка сучасного саду з будівництвом сховища та сортувальної і пакувальної лінії, в середньому, обійдеться не менше ніж в 100-110 тис. доларів на 1 га.
“Суттєвих змін в вартості, вираженій в євро не відбулося. А ось девальвація долара до євро трошки збільшила витратну частину в доларах, адже більшість технологій, що в Україні використовуються, є європейськими. І, зрозуміло, що в гривні ціни дуже стрімко зросли внаслідок девальвації нашої валюти. Але найважливішою відмінністю в інвестиціях стало розуміння нашими виробниками необхідності мати не тільки сад, але й сучасне сховище, і не тільки сховище, але й упаковку. Крім того, все більше садівників, закладають сади з захистом від приморозків та граду, а це ще плюс 12-15 тис. доларів на гектар. Тому, звичайно, інвестиції в розрахунку на 1 га зростають, але це зростання є наслідком підвищення рівня свідомості реалій
яблучного бізнеса, а не наслідком зростання цін. Хочемо наголосити, що найбільша частина інвестицій яблучного бізнесу – це не сад, а сховище, сортування та пакування. І це якраз те, чим більшість виробників яблука нехтувала, коли можна було відправляти яблуко «з коліс» або до сусідньої Росії”, – підсумував очільник асоціації.