Вітчизняні експерти прогнозують ріст врожаю яблук

 Вітчизняні експерти прогнозують ріст врожаю яблук

Експерти Української плодоовочевої асоціації прогнозують ріст врожаю яблук та попиту на закладку нових садів.

Керівник асоціації Федір Рибалко зазначив:

“Наша Асоціація враховує лише те яблуко, що може продаватися на свіжому ринку, тобто, переважно інтенсивні та півінтенсивні сади. Чимало інтенсивних садів України зараз знаходяться в молодому віці або лише вступають в плодоношення. Тому, натуральним шляхом, найближчими роками, виробництво буде збільшуватися, адже яблуневий сад нарощує свою врожайність в перші роки після посадки. Додатковим фактором зростання виробництва буде те, що багато зав’язі, особливо в західних регіонах країни, було втрачено минулого року під час цвітіння”, – наголосив експерт.

Щодо закладки нових садів та сховищ для врожаю, у асоціації зауважили, що закладка сучасного саду з будівництвом сховища та сортувальної і пакувальної лінії, в середньому, обійдеться не менше ніж в 100-110 тис. доларів на 1 га.

“Суттєвих змін в вартості, вираженій в євро не відбулося. А ось девальвація долара до євро трошки збільшила витратну частину в доларах, адже більшість технологій, що в Україні використовуються, є європейськими. І, зрозуміло, що в гривні ціни дуже стрімко зросли внаслідок девальвації нашої валюти. Але найважливішою відмінністю в інвестиціях стало розуміння нашими виробниками необхідності мати не тільки сад, але й сучасне сховище, і не тільки сховище, але й упаковку. Крім того, все більше садівників, закладають сади з захистом від приморозків та граду, а це ще плюс 12-15 тис. доларів на гектар. Тому, звичайно, інвестиції в розрахунку на 1 га зростають, але це зростання є наслідком підвищення рівня свідомості реалій
яблучного бізнеса, а не наслідком зростання цін. Хочемо наголосити, що найбільша частина інвестицій яблучного бізнесу – це не сад, а сховище, сортування та пакування. І це якраз те, чим більшість виробників яблука нехтувала, коли можна було відправляти яблуко «з коліс» або до сусідньої Росії”, – підсумував очільник асоціації.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар