Площі виноградників в Україні за останні 5 років зменшилися на 13%

 Площі виноградників в Україні за останні 5 років  зменшилися на 13%

За останні 5 років площа виноградників у плодоносному віці в Україні скоротилася на 13% до 37,2 тис. га в 2020 році. Водночас обсяги виробництва винограду скоротилися на 25% – до 281 тис. га в цьому ж році. Про це йдеться на сайті УКАБ.

Такий низький валовий збір винограду в 2020 році, а відповідно і низька врожайність винограду, були спричинені посухами на півдні України – основному регіоні вирощування даної культури. 60% українського винограду вирощується в Одеській області, далі слідують Закарпатська, Миколаївська та Херсонська області з частками у всеукраїнському виробництві 10%, 8% та 7%, відповідно.

Читайте також: В інституті Таїрова обрали найкращі столові сорти винограду

Імпортні поставки винограду значно перевищують експортні. Обсяг імпорту винограду напряму залежить від власного виробництва. В роки з низьким валовим збором винограду імпортні поставки складають 40-45 тис. т, в більш сприятливі для цієї галузі роки – 20-30 тис. т. Основним і беззаперечним лідером в поставках винограду є традиційна для українського овочево-фруктового ринку Туреччина. У 2020 році на дану країну припало 79% українського імпорту винограду, що становив 45 тис. т. Далі слідують Молдова (6%), Єгипет (3%), Перу (3%) та Італія (2%).

“Цьогоріч врожайність винограду буде неоднорідною. На західній Україні та в господарствах південної України, де здійснювалося зрошення минулого року, врожай гарний, незважаючи на затяжну холодну весну. Господарства півдня, в яких було недостатньо вологи минулого року через посуху, мають гірші показники врожайності. Однак загалом врожай винограду цього року очікується вищий в порівнянні з минулорічним”, – прогнозує Світлана Литвин, аналітик УКАБ.

Читайте також: У Молдові прогнозують високий урожай столового винограду і складний сезон його реалізації

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті