Віскі з ківі: досвід селекціонера із Закарпаття

 Віскі з ківі: досвід селекціонера із Закарпаття

Мешканець Закарпаття, фермер та експериментатор Генріх Стратон, свій міцний напій, що нагадує віски, жартома називає кіковиця. Його міцність сягає 50-52 градуси, а роблять його з ківі. Пише інтернет видання Закарпаття.

Закарпатський біолог-селекціонер Генрих Стратон понад 20 років тому вивів морозостійкий самозапильний сорт ківі, який витримує температуру до -30 º С, й чудово плодоносить в Україні. Певну частину ківі селекціонер спрямовує на переробку: джеми, соки, сиропи. Іншу вирішив пустити на алкоголь.

«Я подумав, а чому би у Закарпатті не мати ще один продукт з високою міцністю, від якого вранці не болітиме голова», — жартома мовить Генрих.

За словами Стратона, віскі з плодів ківі робиться так само, як і міцні напої з інших ягід. Плоди ківі, що добре дозріли, подрібнюють і переминають до консистенції джему. Далі поміщають у діжку й залишають бродити. Поступово природні дріжджі на шкірці плодів перетравлюють природний цукор ківі. Після бродіння та дистиляції маємо міцний напій, розповідає Генріх Стратон.

“Я розводжу джерельною водою до міцності 50-52 градуси. Саме за такого градусу найкраще відчувається аромат, смак ківі”, – ділиться секретом селекціонер.

Зберігає ківовицю селекціонер у діжці. За рік вона наповниться кольором, ароматом, насиченістю віскі. Тільки це не класичний віскі з зерна, а фруктовий.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар