УКРАЇНА ПІДПИСАЛА ДЕКЛАРАЦІЮ МІНІСТРІВ 37 КРАЇН НА ПІДТРИМКУ ВИНОГРАДАРСЬКО-ВИНОРОБНОЇ ГАЛУЗІ
В Ужгородському університеті дегустували Пет – Нати
Нещодавно в Ужгородському національному університеті був проведений модуль на тему «Характеристика основних методів сенсорного дослідження: методи з використанням шкал і категорій (атрибутні)» для людей , які виявили інтерес.
Кураторами модуля були – сомельє, заступник директора Інституту готельно-ресторанного і туристичного бізнесу та енологіі ОНТУ Ганна Саркісян тапрофесорка кафедри технології вина та сенсорного аналізу ОНТУ, докторка сільськогосподарських наук Наталія Каменева.
На модулі слухачі мали змогу послухати про: методи з використанням шкал і категорій (атрибутні), сенсорну оцінку баловим методом, тестування проведення конкурсу вин Пет-Нат.
Також Ганна Саркісян та Наталія Каменева здійснили наступні задумані плани – створення сенсорних профілів вин Пет-Нат, створення дегустаційного листа з критеріями оцінки якості вин типу Пет-Нат , формування групи авторизованих експертів для подальшої організації першого в Україні, та думаю в цілому Світі, конкурсу ігристих вин типу Пет-Нат.
«Зараз відбувається популяризація такого напою як Пет – Нат, що означає ігристе натуральне. Простий технологічний процес виготовлення «сільських» ігристих вин. Зараз триває відновлення старовинної технології. Класичне ігристе та інші вина виготовляються методом двократної ферментації в пляшці, а тут відбувається однократна ферментація, тому напій виходить більш легкий, фруктовим. Основні відмінності від класичних ігристих вин, те що Пет – Нат можна виготовляти із будь – якого сорту винограду, регламенту в світі ще не існує», – розповідає сомельє, заступник директора Інституту готельно-ресторанного і туристичного бізнесу та енологіі ОНТУ Ганна Саркісян.
За словами організаторів модуля, Пет -Нат набув дуже широкої популяризації по всьому світу. В Україні зараз кожен виробник, яких з’являється кожного дня все більше, особливо крафтових, виробляє свій Пет – Нат, який по – своєму є унікальним, зі своїми смаковими характеристиками.
«Оскільки, у нас в Одеському національному технічному університеті є кафедра технології вина та сенсорного аналізу, а також є навчально-наукова лабораторія сенсорного аналізу, яка готує експертів та фахівців, тому ми вирішили спільно із Ужгородським національним університетом зробити таку справу, як підготувати експертів для подальшої організації конкурсу Пет – Натів в Україні. Який відбудеться вперше в Україні. Одним із знаних українських виробників Пет – Натів є Олександр Ковач із закарпатського краю, який є аспірантом нашого університету в Одесі, і ми долучилися до підтримки його дисертаційної наукової роботи. Зібрали групу зацікавлених слухачів, які протягом трьох днів слухали тренінги, брали участь у практичних заняттях, опановували методи сенсорної оцінки. Згодом пройшов дегустаційний тренінг, який дав змогу брати участь у подальшому конкурсі, який ми плануємо організувати десь на початку грудня на Закарпатті. Адже, досліджуючи світові тренди виробництва Пет – Натів ще ніхто формалізував з наукової точки зору і не обгрунтував виробництво Пет – Натів», – говорить Ганна Саркісян.
Читайте також: Фестиваль Cheese&Wine в Умані знову зібрав друзів
А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.
Журнал «Пиво. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Напої. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно.
Щоб придбати друкований випуск нового журналу або
передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95
16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92
583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16
692, oksana.buh.ti@gmail.com
Передплата триває!