В Україні представили Дорожню карту виноградно-виноробної галузі
Документ презентували 25 січня під час онлайн-зустрічі, на яку завітали близько 40 учасників. Передусім, це представники галузі – виноградарі і винороби, представники профільних асоціацій та об’єднань, представники влади, журналісти, експерти.
Розробка Дорожньої карти відбувалася у межах Проєкту ІТС «Сприяння виходу малих і середніх підприємств плодоовочевого сектору на зовнішні ринки та включення їх у ланцюжки доданої вартості», йдеться на сайті tradeproject.com.ua.
Завдяки відданості зацікавлених сторін і співробітництву вдалося створити документ, що відображає реалії, з якими стикається приватний бізнес, державні установи та організації зі сприяння розвитку торгівлі.
Над Дорожньою картою активно працювали міжнародні експерти – Марко Тіггельман (Нідерланди) та Ірина Бистрицька (Молдова), які провели низку зустрічей і консультацій з українськими виноробами, органами влади, місцевими фахівцями.
Читайте також: Виноробний сектор України матиме Дорожню карту для подолання труднощів та об’єднання
Дорожня карта охоплює аналіз поточної ситуації на ринку з історичною ретроспективою, статистикою щодо споживання та експорту, результатами досліджень галузі в Україні та інших країнах, структуру основних гравців, питання якості, поставок тощо.
Дорожня карта описує стратегічні можливості для розвитку українського виноробства і виноградарства, а також труднощі, які стоять на цьому шляху.
Крім того, експерти дають низку рекомендацій та план дій з пріоритетними цілями до 2030 року. Зазначимо, що Дорожня карта – це базовий документ, який потребуватиме деталізації і робочого плану, над яким має працювати галузь.
Читайте також: Українські винороби переймали досвід у молдовських колег
Проєкт ІТС «Сприяння виходу малих і середніх підприємств плодоовочевого сектору на зовнішні ринки та включення їх у ланцюжки доданої вартості» поряд із підтримкою плодоовочевого сектору, протягом реалізації другої фази діяльності, прагне сприяти розвитку в Україні малого виноградарства і виноробства, адже ця галузь протягом останніх років зазнала істотного економічного спаду. Проєкт фінансується урядом Швеції.
Запис онлайн-презентації можна переглянути в YouTube