В Україну може повернутись мода на чорну смородину — думка експерта

Наступного року в Україну може повернутись мода на чорну смородину та порічки. Про це розказав кандидат сільськогосподарських наук, заступник директора інституту садівництва НААН Олександр Ярещенко, повідомляє info.shuvar.com.

«Доступний садивний матеріал зіграв злий жарт з українськими садівниками в 2010-2013 рр. — саме тоді смородина була фаворитом серед інших ягід. Ціни в той час були більш, ніж привабливі, і в цей бізнес увійшло багато непрофесіоналів, які дуже швидко розчарувались. Такі плантації балансували на межі рентабельності, а частина просто була збитковою. Тому в останні 2 роки значну частину насаджень було розкорчовано», — розказав він.

Олександр Ярещенко вважає, що саме зараз час згадати про потужний потенціал України у вирощуванні чорної смородини і порічок. Станом на початок квітня чорна смородина лишається найбільш доступною за ціною замороженою ягодою, українські переробні підприємства закуповують її по 18-20 грн/кг (€0,56-0,62/кг). Для порівняння, заморожена вишня, яку переробники дуже часто замінюють чорною смородиною, сьогодні коштує 85-90 грн/кг (€2,6-2,8/кг).

«Це хіба не єдині позиції серед популярних ягід, які можна без проблем збирати комбайном. Завдяки цьому собівартість ягоди буде відносно низькою і це дозволить отримувати виробнику гарантійний прибуток. Сучасні сорти й техніка для збирання дозволяють зберегти якість смородини та порічок на досить високому рівні для подальшої заморозки», — вважає Олександр Ярещенко.

Україна сьогодні входить в ТОП-3 виробників смородини та порічок у світі. В Україні, Польщі та Росії збирають 80% світового врожаю цих ягід. Щороку Україна збирає близько 25 тис. т смородини та порічок з площі 5 тис. га. З 2014 р. плантації під цими ягодами постійно скорочувались на 3-4%, порічки взагалі сьогодні вирощують поодинокі фермери.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар