В Україні продовжують падати обсяги виробництва легальної горілки

 В Україні продовжують падати обсяги виробництва легальної горілки

В Україні скоротилося виробництво горілки, пива, коньяків і бренді. Випуск лікерів росте. Такі дані опублікувала Держслужба статистики України, передає УНН.

За перші три місяці 2018 року в Україні було вироблено 2,68 млн дал горілки і інших міцних спиртних напоїв, що на 32,4% менше, ніж за аналогічний період 2017 року. При цьому у січні-березні поточного року було зварено 32,3 млн дал пива, що на 2,9% менше, ніж в 2017 році.

Виробництво коньяків і бренді також скоротилося. За перші три місяці 2018 року в Україні було вироблено 417 тис. дал коньяків і брендів, що на 14,8% менше, ніж у 2017 році.

Поряд з цим, в Україні зросло виробництво лікерів. За три місяці поточного року було вироблено майже 1,6 млн дал напою, що на 27,1% більше, ніж у січні-березні 2017 року.

Зауважимо, що падіння легального виробництва горілки відбувається на фону росту тіньового алкогольного ринку в країні. Про катастрофічні об’єми нелегального спиртного в Україні заявили навіть в ЄС. Європейська комісія, зокрема, ініціювала створення списку виробників нелегальної продукції з метою недопущення алкогольного контрафакту на території європейських держав.

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар