В Ізраїлі розкопали найбільший у світі виноробний комплекс, якому близько 1500 років

 В Ізраїлі розкопали найбільший у світі виноробний комплекс, якому близько 1500 років

Ізраїльські археологи заявили, що вони виявили величезний древній виноробний комплекс, вік якого становить близько 1500 років.

Комплекс, виявлений в центральному місті Явне, включає в себе п’ять винних пресів, склади, печі для виробництва глиняних посудин і десятки тисяч фрагментів і глечиків, повідомляє techno.nv.ua.

Площа кожної виноробні досягала 225 квадратних метрів. Навколо басейнів, де виноград давили ногами, розташовувалися ємності для бродіння.

Управління старожитностей Ізраїлю заявило, що відкриття показує, що Явне був центром виноробства в візантійський період. За оцінками дослідників, підприємство може виробляти близько 2 млн літрів вина на рік.

Джон Селігман, один з керівників розкопок, сказав, що вино, вироблене в цьому районі, було відомо як «вино Гази» і експортувалося по всьому регіону. Дослідники вважають, що комплекс в Явне був основним у виробництві цього сорту вина.

«Це було престижне вино, легке біле вино, і його возили в багато, багато країн Середземномор’я, включаючи Єгипет, Туреччину, Грецію та, можливо, південну Італію», — сказав він.

Селігман сказав, що вино було не тільки важливим експортним товаром і джерелом задоволення в стародавні часи.

«Крім того, це було основне джерело харчування, і це був безпечний напій, тому що вода часто була забруднена, тому люди могли безпечно пити вино», — сказав він.

Управління старожитностей заявило, що комплекс був виявлений під час розкопок, що проводяться в рамках розвитку Явне, міста, розташованого на південь від Тель-Авіва.

Читайте також: Вина Шато Монтелена – триумф вин Нового мира

Меньше алкоголя и калорий: тренды винного и алкогольного рынка 2021

Більше інформації про виноградарство та виноробство, а також виробництво інших напоїв – на сторінках спеціалізованого журналу «Напої. Технології та Інновації». Посилання на останній випуск: Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Триває передплата на єдиний в Україні журнал для професіоналів у галузі виноробства та виготовлення інших напоїв. А також запрошуємо партнерів до співпраці з розміщення іміджевої та блочної реклами в журналі і на сайті techdrinks.info!

Звертайтеся за контактами менеджерів:

  • Анна Панкратенкова (координатор проєкту): тел.: +38 097 759 25 83, reklama.nti@gmail.com
  • Ірина Калюжна, тел.: +3096 45 87 682, reklama.nti@ukr.net
  • Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516, sad.nti@ukr.net
  • Альона Данчук, тел.: +38 097 528 36 46, sad2017@ukr.net

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті