Новий журнал «Напої. Технології та Інновації» невдовзі вийде друком
Ужгородський національний університет та Одеський національний технологічний університет підписали меморандум про співпрацю
29 травня до Ужгородського національного університету завітали представники Одеського національного технологічного університету. У результаті підписано меморандум про співпрацю між навчальними закладами та визначені основні напрями подальшої співпраці, спрямованої на стрімкий розвиток виноградарства і виноробства Закарпаття.
Меморандум про співпрацю підписали під час зустрічі ректора УжНУ Володимира Смоланки із завідувачкою кафедри технології вина та сенсорного аналізу ОНТУ Оксаною Ткаченко та професоркою Наталією Каменєвою. До обговорення також долучились завідувач кафедри плодоовочівництва і виноградарства УжНУ Віталій Симочко, завідувач кафедри соціології та соціальної роботи УжНУ Федір Шандор, помічниця ректора УжНУ Христина Товт і представник асоціації виноградарів, виноробів та дистиляторів Закарпаття Олександр Ковач.
Реалізовувати задумане почнуть у вересні 2024 року. Тоді стартують короткострокові програми курсів із підвищення кваліфікації за напрямами технології виноробства й сенсорного аналізу, над підготовкою до яких працюватимуть фахівці обох ВНЗ.
У 2025–2026 навчальному році заплановано відкрити магістерську освітню програму в межах спеціальності «Садівництво та виноградарство», що охоплюватиме виноградарство, виноробство та сенсорний аналіз якості продукції.
Як зазначили усі присутні на зустрічі, Закарпаття має неоціненний потенціал у галузі виноградарства і виноробства, реалізація якого дасть змогу вивести галузь на кардинально новий, європейський рівень.
Подію прокоментував Віталій Симочко, завідувач кафедри плодоовочівництва і виноградарства Ужгородського національного університету, кандидат біологічних наук, доцент:
– Під час офіційної зустрічі із представниками Одеського національного технологічного університету ми окреслили перші кроки, завдяки яким будемо імплементовувати цей меморандум у життя. Меморандум відкриває можливості для подальшого розширення співпраці. Основний напрямок роботи – поєднання трьох аспектів: виноградарства, виноробства та якості вина. Для успішної реалізації цього напрямку роботи плануємо відкрити магістерську освітню програму із отриманням диплома про вищу освіту.
Читайте також:
На Закарпатті почала працювати перша в Україні регіональна дегустаційна комісія