Урядовий законопроект щодо відкриття ринку землі знаходиться в «сирому» вигляді, – Трофімцева

Наразі триває перегляд та зміна складу робочої групи з підготовки законопроекту і говорити про конкретні терміни його подання до Верховної Ради не доводиться. Про це повідомила в.о. міністра аграрної політики та продовольства Ольга Трофімцева на зустрічі в Європейській Бізнес Асоціації з представниками аграрного сектору, передає Ліга:Закон.

На її думку, ідея подавати законопроект на розгляд сьогодні позбавлена сенсу, і може лише зашкодити.

«Якщо не буде великих потрясінь, внесення земельного законопроекту може відбутися на початку 2020 року» – зазначила в.о міністра.

Найболючіші питання лишають тими, що й були: необхідність передбачити фінансові запобіжники щодо недопущення спекуляцій із землею, можливості надання кредитів під земельні ділянки, обмеження щодо права володіння землею тощо. Із чим вже більш-менш визначились, так це те, що здійснюватиметься запуск ринку поетапно і на початку до нього не будуть допускатись іноземці та іноземні компанії, а першими на ринок виводитимуться державні землі.

Відзначила пані Трофімцева й те, що на сьогодні суттєво зросла підтримка ідеї вільного продажу землі з боку дрібного і середнього агробізнесу. За словами в.о. міністра, наразі така підтримка складає близько 60%,що на 20-25 % більше, ніж попередні показники.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар