Українські вина п’ють у 49 країнах світу

 Українські вина п’ють у 49 країнах світу

Згідно з даними Офісу з розвитку підприємництва та експорту, Україна відправила на зовнішні ринки у 2022 році вин та вермутів на суму $9,07 млн, а в 2023 році загальний експорт українських вин за девʼять місяців становив $8,12 млн. Про це розповів засновник фестивалю Kyiv Food and Wine Festival та амбасадор українських вин Сергій Клімов у колонці Forbes.

За словами Сергія Клімова, українське вино — найбільш нерозкритий продукт аграрного сектору з величезним потенціалом. Серед топ країн помітна суттєва зміна лідерів: найбільше українських вин придбала Румунія, вперше у списку десяти найбільших покупців – Японія та Швеція.

Як зазначив Сергій Клімов, наприкінці 2023 року на ринку країн Балтії представлено вже сім українських виноробень: Beykush Winery, Stakhovsky Wines, Villa Tinta, Father’s Wine, Frumushika Nova і Chateau Chizay. Сім – у Японії: Stakhovsky Wines, Beykush Winery, Father’s Wine, Villa Tinta, My Wine, Chateau Chizay і 46 parallel. На ринку Швеції їх чотири: Shabo, Odesos, Koblevo, Oreanda. Заключені контракти з пʼятьма іншими, у процесі – домовленості із Beykush Winery.

На ринку Великої Британії представлено Beykush Winery та Bolgrad, незабаром доєднаються ще 6. У США уже вийшли Artwinery та Chateau Chizay, і скоро зʼявляться Beykush Winery, Stakhovsky Wines та Villa Tinta. У 2024 кількість нових ринків буде збільшуватись.

– Українські вина експортують у 49 країн. Основна мета – створити імідж українських вин, продаючи не балк, а пропонуючи готову продукцію з доданою вартістю: наші унікальні сорти винограду, малі виноробні, нові цікаві регіони та теруарні вина, – зазначив фахівець.

Читайте також:
Відомі результати дегустаційного конкурсу вин Закарпаття «Червене вино 2024»
Нове світло для дизайну пробки Starlight

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті