Українські крафтові винороби о‘єднуються для захисту власних інтересів

 Українські крафтові винороби о‘єднуються для захисту власних інтересів

Фото Альберт Федотов

Виноробна галузь потребує змін. Це дуже гостро відчувають малі винороби. З цією метою вони об’єднались і створили Громадську спілку «Асоціація крафтових виноробів України», скорочено «АКВУ».

Засновники організації – ГС «Асоціація виноробів Причорномор‘я» та ГО “Спілка виноградарів та виноробів Львівщини”. Ініціаторами утворення виступили провідні крафтові винороби й лідери регіональних об‘єднань – Максим Кичма (Львів), Руслан Ковалевський (центральна Україна), Георгій Молчанов (Миколаївщина й Причорномор‘я), Георгій Самсонюк (спілка виноробів Вінничини) і патріарх серед крафтовиків – Богдан Павлій (Поділля).

Асоціація представлятиме крафтових виноробів усіх регіонів України. У перспективі планується набуття статусу всеукраїнської саморегулівної професійної організації.

Головні цілі новоствореної спілки: дерегуляція виноробної галузі та створення умов для появи й діяльності тисяч малих виноробень, що виведе галузь із кризи.

«Ми вже декілька років ведемо активну роботу в напрямку дерегуляції галузі, – тепер закликаємо долучитись усі регіональні асоціації» – каже Георгій Молчанов, голова «Асоціації крафтових виноробів Причорномор’я».

Друга мета – спільна координація дій усіх асоціацій-членів з центром та постійним представництвом у Києві.

Третя важлива мета спілки – створення бренду «Крафтове вино», громадський контроль за його якістю та використанням, відновлення іміджу українських вин.

Очолити діяльність асоціації запросили Світлану Цибак, заступником обрали Едуарда Городецького. Спілка вже заявила про себе на конференції з проблем виноградарсько-виноробної галузі України в Шабо (08.10.2021), подала пропозиції до Кабінету Міністрів України, спрямовані на вдосконалення податкового кодексу та законодавства, та захист інтересів малих виробників.

Нещодавно спілка оприлюднила свій логотип.

«Цікаво, що кожен образ у логотипі «АКВУ» списаний з конкретного винороба, – розповів автор логотипу фотохудожник Арсен Федосенко. – Це символізує, що спілка заснована реальними людьми, і її діяльність буде такою ж реальною. Та головний елемент лого – виноградна лоза, що мережею об’єднує виноробів всієї України».

Щодо вступу до організації звертатись на пошту: cwaukraine@gmail.com, або до співзасновника Максима Кичми через мережу Фейсбук.

Читайте також: Крафтові винороби готуються до акцій протесту, якщо влада їх не почує

Виноробний сектор України матиме Дорожню карту для подолання труднощів та об’єднання

Більше інформації про виноградарство та виноробство, а також виробництво інших напоїв – на сторінках спеціалізованого журналу «Напої. Технології та Інновації». Посилання на останній випуск: Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Триває передплата на єдиний в Україні журнал для професіоналів у галузі виноробства та виготовлення інших напоїв. А також запрошуємо партнерів до співпраці з розміщення іміджевої та блочної реклами в журналі і на сайті techdrinks.info!

Звертайтеся за контактами менеджерів:

  • Анна Панкратенкова (координатор проєкту): тел.: +38 097 759 25 83, reklama.nti@gmail.com
  • Ірина Калюжна, тел.: +3096 45 87 682, reklama.nti@ukr.net
  • Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516, sad.nti@ukr.net
  • Альона Данчук, тел.: +38 097 528 36 46, sad2017@ukr.net

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті