Austrian Wines: до чого приведе ранній збір врожаю винограду 2024 року?
Українські Cola і Fanta: як і чому пивоварня MOVA почала робити лимонад
Навіщо успішній пивоварні варити безалкогольні напої? Нещодавно MOVA випустила на ринок власні версії Cola й Fanta, згодом розробила авторські смаки. Сьогодні компанія виготовляє вже 6 різних лимонадів. А почалося все з безалкогольного пива. Команда вирішила зайти в нову для себе нішу і надати споживачам більше вибору. Як та чому пивоварня почала варити лимонад та пиво для прихильників здорового способу життя, читайте далі.
Ризикована стратегія: цінності поперед прибутків
З 2018 року дніпровська пивоварня MOVA активно розвивається. Компанія має лінійку постійних сортів пива, які вже полюбив споживач, а також експериментує і випускає нові смаки. Пиво розливають у пляшки об’ємом 0,33 л, виявляється, для того, щоб споживач мав можливість спробувати за один раз декілька сортів пива, насолодитися напоєм, його смаком та ароматом, а не банально напитися якогось пива з дволітрової пластикової пляшки. А також щоб посмакувати свіжим пивом, адже коли пляшка вже відкрита, пиво контактує з повітрям – спочатку розкривається, а потім починає втрачати яскравість.
MOVA позиціонує себе як бренд, який вірить, що завжди можна знайти спільну мову і налагодити комунікацію. Замість того, щоб намагатися продати споживачу якомога більше пива, тут прагнуть змінити культуру споживання:
– В Україні пиво – це велика пластикова пляшка, яку споживають, щоб відключитися від реального життя. Закордоном пиво пʼють навіть в інститутах, там дуже популярні безалкогольні сорти. Нам потрібно змінювати культуру споживання. Саме для цього MOVA проводила лекції про пиво, знайомила з фудпейрингом. Фестиваль Craft культура започаткований з цією ж метою. Ми привчаємо людей не напиватись, а смакувати. І зрештою, відпочивати культурніше, – зазначає Наталія Маслюк, керівник з розвитку експорту та міжнародних відносин MOVA.
Від культури споживання – до турботи про тих, хто не п’є
В компанії вирішили, якщо пиво – спосіб спілкування, то воно має бути універсальним. Не тільки лагер і темне. Для людей, які не вживають алкоголь, зробили безалкогольну версію. Першим безалкогольним варіантом став світлий сорт. Він мав такий попит, що вирішили зробити й темну версію.
– Нас завжди турбувала відповідальність бренду і можливість дати людям обрати безалкогольні напої. Також ми прагнемо, щоб вони не сідали п’яними за кермо, але могли разом з усією компанією насолодитися смачним пивом, – відзначає головний пивовар та співвласник MOVA Богдан Точка.
Далі в MOVA задумалися над тим, щоб забезпечити смачними напоями всю компанію, яка може завітати до них у Простір. Так вирішили реалізувати ідею з лимонадами. Навряд чи її можна назвати комерційною, адже крафтовий лимонад, як і пиво, має виготовлятися з якісних натуральних інгредієнтів. Тож собівартість висока.
Як з’явилися українські Cola й Fanta
Коли ж із початком повномасштабної війни з полиць магазинів зникли улюблені Coca Cola і Fanta, команда вирішила надати дніпровцям альтернативу. Основна ж ідея створення лимонадів – турбота про найменших гостей, які разом з батьками відвідують заклади MOVA. Команда прагнула надати дітям можливість смакувати якісними напоями з натуральних інгредієнтів.
– MOVA Cola і MOVA Orange – це не аналог відомих напоїв, а тільки наше бачення, якими вони б мали бути. Наприклад, в основі Orange – концентрований апельсиновий сік: близько 250 л на 2 тонни напою. В Cola набагато менше цукру, – розповідає співвласник та директор MOVA Борис Гільдін.
Спочатку лимонади робили в тих же ЦКТ, що і пиво, технологія дозволяє. Згодом встановили окреме обладнання, адже обсяги зростали. З’явилася можливість виготовляти ексклюзивні смаки. Спеціально для них етикетки намалювали діти. MOVA влаштувала конкурс малюнків, і найкращі роботи, обрані журі, прикрасили пляшки з лимонадом. Саме тому на етикетці з’явилася позначка «Намальовано дітьми, зроблено дорослими».
Сьогодні MOVA виготовляє 6 лимонадів: Cola, Orange, Tonic, огірок-м’ята, жасмін-грейпфрут, журавлина-вишня. Далеко не всі виробники роблять таке розмаїття смаків, адже комерційно невигідно. Багато хто з колег каже, що це дарма витрачені кошти. Проте безалкогольне пиво та лимонади MOVA вже продаються у кафе та барах, магазинах «біля дому», в супермаркетах VARUS, «Сільпо», Dmart. Напої залюбки споживають не тільки дніпряни, їх оцінили за кордоном, зокрема в Барселоні та Нюрнберзі. На виставці в Ризі місцевий кавовий проєкт запропонував навіть зробити колаборацію.
Безалкогольне пиво – перспективна ніша на ринку, майже порожня у крафтовому сегменті. MOVA вже почала її завойовувати, коли запропонувала безалкогольне, але таке ж смачне і характерне пиво, як традиційне. З лимонадами ситуація інша. В команді розуміють, що не зможуть скласти конкуренцію умовному «Буратіно» від масового виробника. Пивоварня виготовляє ці напої, щоб надати якісну альтернативу. Напої з натуральних інгредієнтів, з контрольованою якістю, які можна давати дітям. Адже бути відповідальною компанією – це внутрішній вибір.
Читайте також:
Сучасні технології в ресторанах: онлайн-меню