Kyiv Food and Wine Festival: нові виробники, нові вина, нові враження
УКРАЇНА ПІДПИСАЛА ДЕКЛАРАЦІЮ МІНІСТРІВ 37 КРАЇН НА ПІДТРИМКУ ВИНОГРАДАРСЬКО-ВИНОРОБНОЇ ГАЛУЗІ
Напередодні 45-го Всесвітнього конгресу винограду та вина Франція організувала з 11 по 13 жовтня 2024 року міністерську конференцію в Діжоні, щоб підтвердити свою причетність до OIV і ту важливість, яку вона надає винному сектору в економіці країни. Ця зустріч дозволила міністрам обговорити глобальну виноробну ситуацію та виклики, з якими стикається виноробство світу. Україна також знаходиться в числі країн, які під час цієї конференції прийняли спільну декларацію, в якій відзначають роботу, виконану OIV з моменту її створення, і окреслюють її перспективи на наступні роки.
OIV – це міжурядова наукова і технічна організація, що стала визнаним світовим авторитетом у виноградарській і виноробній галузі. Нині до складу OIV входять 50 держав-членів, що є виробниками і споживачами винограду і вина. На них доводиться 75 % світових площ виноградників, 87 % світового виробництва вина і 71 % світового споживання вина.
Присутні на конгресі підтримали декларацію, яка пропонує державам-членам відновити зобов’язання, взяті сто років тому, коли було створено OIV, щодо виноробного сектора. Зменшення площі виноградників у світі, зміни в моделях споживання, уповільнення міжнародної торгівлі, – світові виноградники справді стикаються з проблемами, які посилюються наслідками зміни клімату. У декларації підтверджується важливість для делегацій підтримки винного сектора для перетворення цих викликів на можливості.
Декларація висвітлює кілька цілей: сприяти стійкості винного сектора в економічній, соціальній і екологічній площинах; пропагувати світову спадщину виноградної лози і вина та її історичні, культурні, людські, соціальні та екологічні аспекти; підкреслити роль OIV у прийнятті інформативних рішень у питаннях громадського здоров’я, зокрема, з огляду на боротьбу з надмірним споживанням алкоголю; сприяти поширенню та просуванню роботи OIV на різних рівнях прийняття рішень – національному, регіональному та міжнародному.
До списку країн-підписантів увійшли Албанія, Німеччина, Аргентина, Вірменія, Австралія, Австрія, Бельгія, Бразилія, Болгарія, Чилі, Кіпр, Хорватія, Іспанія, Франція, Грузія, Греція, Угорщина, Індія, Італія, Люксембург, Мальта, Марокко, Молдова, Чорногорія, Нова Зеландія, Нідерланди, Перу, Португалія, Чехія, Румунія, Великобританія, Сербія, Словаччина, Словенія, Швейцарія, Україна, Уругвай.
Читайте також: Найкращі вина півдня Одещини 2024 року: на фестивалі “Bolgrad wine fest” назвали переможців
А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.
Журнал «Пиво. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Напої. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно.
Щоб придбати друкований випуск нового журналу або
передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95
16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92
583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16
692, oksana.buh.ti@gmail.com
Передплата триває!