Українці розробили аналізатор ґрунту, який можна застосовувати прямо в полі

 Українці розробили аналізатор ґрунту, який можна застосовувати прямо в полі

Український стартап Soil Lines на базі мікролазера розробив аналізатор ґрунту, який можна використовувати в польових умовах. Він досить швидко діє і дешевше закордонних аналогів. Про це повідомив Сергій Щукін, CEO проекту, передає Aggeek.

За словами Щукіна, розробка припаде до смаку компаніям, які інвестують в інновації і піклуються про оптимізацію витрат. Крім самої розробки, стартап має намір надавати аграріям консультації в частині найбільш ефективного використання їх розробки та послугу виїзду на поля фахівця Soil Lines.

Щукін стверджує, що за допомогою їх розробки якісну і кількісну інформацію про хімічний склад ґрунту можна буде дізнатися без залучення лабораторії і, завдяки цьому, вносити лише необхідні добрива, в оптимальній кількості і на тій ділянці, де це дійсно необхідно. А це, в свою чергу, дозволить істотно знизити витрати агрокомпаній і підвищити врожайність.

У розробки, за словами команди стартапу, є три головні переваги. По-перше, це універсальність, адже визначення хімічних елементів і їх концентрації в польових умовах можна здійснювати без попередньої підготовки ґрунту. По-друге, вартість: аналізатор базується на власних розробках, а український мікролазер за характеристиками перевершує закордонні аналоги, а за вартістю – доступніший. І, по-третє, ефективність: за допомогою приладу сканувати площу поля і створити детальну карту оброблюваних земель можна досить швидко.

Придбати розробку поки не можна. Але вже створена база даних, програмне забезпечення і розроблений стаціонарний прототип. А команда на даний момент шукає інвестиції для створення повноцінного робочого портативного варіанту аналізатора.

У майбутньому аналізатор можна буде інтегрувати в сільгосптранспорт і системи автоматичної подачі добрив. Разом з іншими датчиками він міг би забезпечувати аграріїв повноцінної інформацією про стан ґрунту, що було б особливо доречно для компаній, які застосовують точне землеробство.

За словами Щукіна, команда планує залучити інвестиції на створення портативного продукту, провести польові випробування і запустити рішення в Україні. Після цього – будуть масштабуватися.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар