Українці переходять на “саморобний” алкоголь: експерт пояснив, чому тенденція стала ще популярнішою

 Українці переходять на “саморобний” алкоголь: експерт пояснив, чому тенденція стала ще популярнішою

Останнім часом на фоні збідніння українського населення особливо активно розвивається самогоноваріння і домашнє виготовлення різних алкогольних напоїв. Такий промисел негативно позначається на обсягах продажу легального спиртного від офіційних виробників. Але змінити цю тенденцію зможемо не скоро. Про це у коментарі УНН розповів експерт Олексій Дорошенко.

За його словами, пити менше українці не стають. Хіба що замінюють горілку на різні напої домашнього приготування.

“Раніше самостійне виробництво алкоголю було нерентабельним, але сьогодні при досить великих акцизах та МРЦ (Максимальна роздрібна ціна – ред.), це стає більш цікавим. І ми ж бачимо, що продаються і самогонні апарати, і з`являється саморобне вино, особливо на Закарпатті. Спостерігаємо, що більш міцний алкоголь люди переробляють для себе на коньяк”, – каже експерт і додає, що легальні виробники знижують обсяги своїх продажів.

Крім того, офіційним заводам сьогодні доводиться ще й конкурувати у нерівних умовах з нелегалами. У той час, як нелегалів вже потроху витісняє “домашній алкоголь”.

За таких умов повернутися українським виробникам алкогольної продукції на рівень докарантинних продажів сьогодні важко. І можливо це лише за умов відновлення доходів українців.

“І в часі це десь мінімум років три”, – зауважив Дорошенко. 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар