Вино і технології: міжнародна виставка Enovitis in campo 2025 відбудеться 18–19 червня в Італії
Українські ягідники збільшують журавлині плантації
У 2016 році в Україні під журавлиною налічувалося 252 га та площа насаджень постійно зростає. На світовому ринку журавлини наша країна в 2016 році посіла дев`яте місце, зібравши цієї ягоди 338 тонн. Про це повідомляють аналітики Pro-consulting.
«Це дуже мало в порівнянні з країнами-лідерами, в яких виробництво цієї ягоди вимірюється сотнями тисяч тонн. В Україні журавлина переважно не вирощується, а збирається в дикорослому вигляді. Таким чином великий збір отримати неможливо», — коментують аналітики.
Для того, щоб повною мірою використовувати потенціал української природи, необхідно переймати досвід вирощування журавлини в умовах агропідприємств. Цим успішно займаються в Білорусі і Латвії.
«Для зацікавлених інвесторів у створенні господарства з вирощування журавлини був розроблений бізнес-план.Проектом передбачено вирощування журавлини на площі в 5 га. Ділянку необхідно підібрати в північному регіоні країни, як найбільш підходящому для зростання цієї ягоди», — йдеться у аналітичному звіті.
Витрати будуть розподілені за такими статтями витрат:
- придбання земельної ділянки;
- формування журавлинних чеків;
- закупівля сільськогосподарської техніки;
- будівництво складу для зберігання техніки і врожаю журавлини;
- посадка журавлини;
- забезпечення оборотних коштів на початковому етапі проекту.
«Фінансові розрахунки по бізнес-плану журавлинної плантації показують, що рентабельність продажів підприємства складе 36,9%, а це значить, що кожен долар доходу буде приносити майже 37 центів чистого прибутку», — підсумували в Pro-consulting.