Українські фермери будують в садах готелі для жуків

 Українські фермери будують в садах готелі для жуків

Українські садівники все частіше шукають способи залучити на свої ділянки природних запилювачів. Пояснення цьому — підвищення врожайності вирощуваних культур. Один з популярних способів — так звані «готелі для комах»: будови, найчастіше у вигляді будиночка, з безліччю щілин, в яких можуть жити різні медоноси, божі корівки, наїзники, журчалки і т. д.

Це дозволяє залучити корисних комах на свою ділянку, і зберегти їх популяцію в природі.
Нещодавно один із таких «готелів» встановила у своєму саду компанія UApple.

Фахівці відзначають, що від комах врожай залежить більше, ніж ми думаємо. І їх перелік не обмежується бджолами, осами та джмелями. Сонечка, наприклад, знищують тлю, кліщів, щитівок, листоблішок. Кожна жужелиця за сезон з’їдає понад 300 гусениць.

Доросла особина журчалки п’є нектар, а ось харчуванням личинок служать попелиці, павутинні кліщі і яйця комах-шкідників. Личинки золотоочки охоче розправляються з попелицями та кліщами. Клопи-щитники поїдають яйця метеликів, личинок білокрилки, трипсів, тлю і павутинних кліщів. Наїзники знищують яйця комах-шкідників, їх личинок і самих комах.Словом, варто подбати, щоб вони влаштувалися на ділянці в достатній кількості і надовго, кажуть в компанії.

 

Нагадаємо, UApple займається виробництвом яблук, а також їх реалізацією на внутрішній ринок і країни ЄС. Щорічно сади компанії розширюються на 100 га.

Як коментує на своєму Facebook Андрій Ярмак, економіст інвестиційного відділу ФАО, використання природних запилювачів у садах — великий плюс до урожаю і його якості.

«Середні втрати від недозапилення, згідно з моїми приблизними оцінками в інтенсивних яблуневих садах України сягають 30 тис. грн з кожного гектара. І це без обліку втрат якості. Повноцінне запилення — це запорука якості яблук, а також інших фруктів», — пише він.

Втім, тенденція ідея будівництва готелів для комах – не нова. Це метод вже активно застосовують, наприклад, в Європі. Вони бувають самих різних форм і видів — все для того, аби комах було комфортно.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар