«Українське садівництво: переробка як перспективний напрямок розвитку галузі» – провідна тема IV Міжнародної конференції “Від землі – до готового продукту”

 «Українське садівництво: переробка як перспективний напрямок розвитку галузі»  – провідна тема IV Міжнародної конференції “Від землі – до готового продукту”

21-22 березня в Черкасах з успіхом відбулася IV Міжнародна конференція для галузей садівництва і переробки «Технологія та Інновації: Від землі – до готового продукту». Однією з основних тем стала переробка плодово-ягідної продукції у продукти з доданою вартістю.

Розпочинав пленарну частину конференції круглий стіл «Українське садівництво: переробка як перспективний напрямок розвитку галузі». Модератором виступив Володимир ПЕЧКО, голова ГС «Укрсадвинпром». Відзначимо, конференція організована видавничим проектом «Технології та Інновації» за підтримки ГС «Укрсадвинпром», члени якої поділилися своїм досвідом з вирощування й переробки плодово-ягідної продукції, виготовлення соків та алкогольних напоїв на базі фруктів, горіхів, меду.

– Переробка плодово-ягідної продукції має сьогодні безліч перспективних напрямків: плодово-ягідні вина, фруктові чіпси, напої, соки, джеми, конфітюри, компоти, желе, пастила, плоди та ягоди, перетерті з цукром. Це те, з чого ми можемо отримати додаткову вартість продукту. Особисто мій вибір – це плодово-ягідні вина. Законотворці дали зелене світло виробникам: акциз зменшено до 1 копійки, спрощено процедуру ліцензування. Сьогодні в нас є все, щоб цим займатися. Серед учасників обговорення є виробники таких напоїв, їхня продукція – це бомба сповільненої дії. Наприклад, два тижні тому на виставці в Японії австрійське вино з порічки викликало фурор. Нажаль, українських плодово-ягідних вин на полицях і тамтешніх, і українських магазинів поки що немає. Але це реальна перспектива: йдеться про продукт, який буде користуватися попитом на нашому ринку, і не тільки. Про такий досвід, дуже цінний, тому що результативний, нам розкажуть спікери, – такими словами розпочав обговорення Володимир Печко.

В обговоренні взяли участь власники і керівники садівничих господарств і переробних підприємств: Олег КУЩ, виробник наливок і настоянок на базі фруктів і ягід, керівник ФОП «Мед заповітного краю», Костянтин КУЗЬМЕНКО, директор компанії «Фруктона-ВН», Олександр САМОЙЛЕНКО, директор департаменту садівництва компанії «МАЇС», Олексій РУДЕНКО, директор компанії «Еко Чіпси», Антон СКОРОБАГАТОВ, заступник начальника відділу збуту продукції ТОВ «Добродія Фудз».

– Насамперед, хочу подякувати організаторам конференції за такий актуальний та необхідний сьогодні захід, – зазначив Костянтин Кузьменко. – Починається посівна, і тим не менш, всі ми знайшли час приїхати сюди, поділитися досвідом, обговорити існуючі проблеми, знайти рішення. Ми говоримо про божевільне перевиробництво свіжої продукції, як приклад, ситуація з малиною останніми роками і з яблуком минулого сезону. І цифри говорять нам про те, що ситуація найближчим часом не зміниться. Висновок – те, що модно, не завжди добре.

Як приклад успішної переробки виробники представили свої продукти на дегустації продукції, зокрема соки та джеми від ТОВ «Сади Карлівщини», вина від ФГ «АГРО ХАУС ФЛЕШ РОЯЛЬ», соки, цукати, яблучні чіпси від ТОВ «Фрукти Полтавщини», сидри від Rohatyy zayets’.

– Я взяв сьогодні 6 видів своєї продукції на конференцію і запрошую вас на дегустацію! Мені дуже цікаво дивитись на реакцію людей, які смакують ці напої. В них на обличчі завжди здивування: це оригінально, корисно. Такі напої можуть вироблятися технологічно без хімії, концентратів і фарбників. Наші ягоди, які вирощують фермери, і дикороси надають кольору, аромату вину, смакових якостей. Ці напої можна 4-5 років витримувати, якість стає тільки кращою, – резюмує Олег Кущ.

Більш детально про обговорення теми на «круглому столі» читайте в наступному випуску журналу «Садівництво і Виноградарство. Технології та Інновації».

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар