Україна має необмежені можливості в сфері органічного сільського господарства, – експерт

В Україні є всі необхідні природно-кліматичні умови і передумови, для того щоб стати світовим лідером з виробництва продовольства і біоенергетичних продуктів. Про це в інтерв`ю журналу «Економіст» розповів президент Національної академії аграрних наук України Ярослав Гадзало.

На його думку, Україна володіє практично необмеженими можливостями в сфері органічного сільського господарства, продукти якого можуть бути конкурентними на світовому рівні. Також великими перспективами володіють напрямки біоенергетики та виробництво біопалива.

«Громадяни України, чисельність яких становить близько 0,5% населення Землі, володіють 8,8% кращих сільськогосподарських земель світу. А це створює надможливості не тільки для виробництва і експорту сировини, як це відбувається зараз, а й для поставки на внутрішній і глобальний ринок переробленої продукції – продовольства, біопалива, а також для того, щоб займатися біоенергетикою», – сказав він.

Крім того, в Академії відпрацьовано низку пілотних проектів з виробництва високорентабельних нішевих культур, здатних надати новий імпульс розвитку вітчизняного АПК: часнику – на основі високопродуктивних сортів; екологічно чистої гречки з підвищеними адаптивними властивостями; горіха волоського – за інтенсивними технологіями; гірчиці – на основі органічних методів землеробства; біомаси для виробництва біопалива – на основі швидкозростаючих фітоенергетичних ресурсів і цілий ряд інших.

Також, як наголосив Ярослав Гадзало, йде робота над створенням наукового парку «Біоекономіка» для координації спільних проектів з виробництва нишевой продукції АПК на основі інноваційної біоекономіки і на основі державно-приватного партнерства.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар