Ukrainian Wine Festival: новинки від українських виноробів та кращі вина за результатами дегустаційного конкурсу

 Ukrainian Wine Festival: новинки від українських виноробів та кращі вина за результатами дегустаційного конкурсу

Ukrainian Wine Festival відбувся 14–16 червня у Львівському Палаці мистецтв. На фестивалі зібралися винороби з різних куточків України, щоб презентувати свої вина споживачам і просувати винну культуру. На події були презентовані вина з різних регіонів України: з Одещини, Київщини, Львівщини, Тернопільщини… Відбулася церемонія нагородження переможців дегустаційного конкурсу «Краще українське вино». Журналісти видання «Напої. Технології та Інновації», інформаційного партнера події, відвідали фестиваль і дізналися, які новинки презентували українські виробники.

На фестивалі була яскраво презентована Львівщина. Зокрема, «Винарня друзів» та її співзасновник Роман Даниляк привезли вина, вирощені в селі Угри Городоцького району Львівської області. З-поміж різноманіття вин особливу увагу привертають білі сорти Б’янка, Ркацителі, Дублянський, Мускаріс, Соляріс, Йоганітер. За словами винороба, ці сорти визрівають в умовах Городоцького району на 100 %. Із червоних вин найкраще виходить Каберне. Також Роман Даниляк охоче надавав для дегустації рожеві вина.

Сімейна виноробня «Янчинські пагорби» презентувала на фестивалі вина переважно із питомо українських сортів винограду, як-от: Олег, Гурзуфський рожевий, Лівадійський чорний, Цитронний Магарача. Всі ці сорти чудово зарекомендували себе в умовах Львівської області, розповів винороб Максим Кичма. Є на винограднику й німецькі сорти Соляріс та Йоганітер. Перевага українських сортів у тому, що вони більш стійкі до хвороб, через це немає потреби застосовувати багато засобів захисту для догляду за ними. На думку Максима Кичми, українські сорти – це наша спадщина. Вони відрізняються від європейських за смаковими характеристиками, і в тому їхня ключова перевага. Адже з них виходять оригінальні вина.

Також на фестивалі була презентована виноробня Petervine із Львівщини. Засновники виноробні вирощують виноград на площі 2,5 га, з якого повноцінно плодоносить 1,25 га. На фестивалі виноробня презентувала вина, котрі викликали неабияке зацікавлення у споживачів. Це Дублянський (сухі біле та оранж), біле сухе вино Аромія з сорту L.V., а також Перлина Львова (червоне сухе), Саломія (сухе червоне та розе), Вальвін Мускат (біле сухе). Ці вина здобули золоті медалі на дегустаційних конкурсах, зокрема на Ukraine Wine&Spirits Awards 2024. Виноробня Petervine виготовляє вина виключно з винограду, вирощеного на своєму винограднику. Разом з вищезазначеними сортами компанія презентувала й загальнопоширені – Піно Грі, Трамінер, Йоганітер, Соляріс, Гечеї Заматош, Піно Нуар, Каберне.

Презентували на фестивалі і Тернопільський край. Виноробня «Галицькі пагорби» працює всього перший рік, а вже має цікаві вина, а також неповторний стиль: і в назвах вин, і в оформленні етикеток відлунюють давні традиції Галичини. Як зазначив винороб Сергій Стельмащук, червоні сорти винограду на його насадженнях не визрівають, тому тут акцентують на білих сортах, як-от: Совіньйон Блан, Соляріс, Юпітер, Мускат Оттонель. Червоний виноград купують на Бессарабії. Також винороб експериментує з амфорами, які на його замовлення виготовили майстри на Полтавщині.

– На фестивалі презентуємо 2 види оранжу, Розе та Сапераві. Восени плануємо оформити ліцензію. Тому далі – багато планів, – поділився Сергій Стельмащук.

Була презентована на фестивалі також Хмельниччина. Цей край презентував Богдан Павлій, засновник Bohdan’s Winery, що в мальовничій місцевості на Бакоті.

– У 2019 році я отримав ліцензію на виробництво вина. Як малий винороб, у 2020 році заклав свій невеликий виноградник 1,5 гектара на Бакоті. Уже у 2023 році з нього був перший урожай, і на фестивалі я презентую вина з цього винограду. Мої топові сорти – Совіньйон Блан і Ркацителі. Цього року вперше спробував зробити оранжі, які називаю Бурштин, і петнати. А загалом, збільшую ємнісний парк та планую далі розвивати виробництво, – розповів Богдан Павлій.

На фестивалі була унікальна можливість спробувати новинки перспективного українського бренду Leleka Wines. Із початком повномасштабного вторгнення виробництво вин Leleka Wines призупинилося. У головний склад компанії біля Ірпеня прилетіли ворожі снаряди. Згоріло більше ніж 70 тис. пляшок вина не тільки Leleka Wines, а й імпортного, зокрема, німецього, іспанського, грузинського тощо. Проте трагічні події не стали на заваді розвитку компанії. І на Ukrainian Wine Festival була можливість спробувати червоне сухе вино Одеський чорний, витримане в дубовій діжці. Це вино компанія презентувала у 2023 році, і воно одразу здобуло золоту медаль на одному з найбільших дегустаційних конкурсів у світі AWC Vienna, який відбувся у Відні у 2023 році.

Також компанія презентувала лінійку ігристих вин з сорту Аліготе:  брют, напівсухе та напівсолодке. Ці вина були презентовані навесні цього року. За словами представників компанії, зараз вони спрямовують зусилля на те, щоб ознайомити якнайбільше споживачів із цією новинкою, яку вже можна придбати в мережі OK WINE.

Учасники фестивалю могли спробувати новинки від Villa Tinta – Піно Нуар Розе, Піно Гріджіо, Рожеве Ігристе Тінтарелла.

Також були презентовані вина my Wine by Eduard Gorodetsky. З-поміж уже відомих вин на стенді компанії була новинка – вино Шардоне Резерв, витримане у французькому баріку.

– Нині компанія постачає вина на ринок Японії. Варто зазначити, що японці дуже прискіпливі до якості вин. Але наша продукція там продається успішно. Серед вин, які постачаємо в Японію, – Розе та Шардоне. Також вино my Wine експортуємо до Естонії. А місцевим поціновувачам прийшлось до смаку Розе, Шардоне та Одеський чорний. Зараз компанія працює над закінченням власного приміщення виноробні. Проєкт завершений майже на 80 %, адже багато проблем виникає через постійні обстріли Одеси. Після того вже можна й думати про власні виноградники. А поки їх орендуємо в Рені, – розповіла Інесса Гетманська, бренд-амбассадор my Wineу Західному регіоні та сомельє.

На фестивалі компанія презентувала Шардоне Резерв – витримане вино в новому французькому баріку впродовж 4 місяців. Це вино здобуло диплом як найкраще біле вино фестивалю. Також воно має 3 золоті медалі на дегустаційних конкурсах на Ukraine Wine&Spirits Awards.

Привернули увагу вина Grande Vallée. Як зазначила бренд-амбасадор торгової марки Ксенія Фільцева, слоган компанії – «Вино із французьким корінням», адже там висадили французькі саджанці, для витримки використовують французькі бочки, а також працюють за французькою технологією. На фестивалі компанія презентувала новинку – вино Сапераві, витримає впродовж 2 років у французькій діжці. Це лімітована колекція вин: їх є всього 600 пляшок.

Кілька виробників, із якими вдалося поспілкуватися журналістам медіагрупи «Технології та Інновації», нещодавно отримали ліцензію на виробництво вина. Одна з таких виноробень – «Адама вино».

– Ми працюємо на Київщині, біля Дніпра. Свого часу я робив вино тільки для себе і для друзів. Згодом моя дружина надихнула мене перетворити улюблену справу на бізнес. До речі, моя дружина зображена на етикетці пляшки. Виноград вирощую на орендованому винограднику в Болграді, що на Одещині. Вино, яке я роблю, не містить діоксиду сірки, доданого цукру. Також у виробництві не використовую ферментів, – розповів директор компанії Михайло Кобля.

Ukrainian Wine Festival об’єднав і великих виробників, які презентували вина та коньяки під відомими брендами. Це, наприклад, компанія Aznauri. Як розповів регіональний менеджер, на фестиваль компанія привезла фруктову лінійку вин, яку презентувала минулого року. Це біле вино з персиком, червоне з вишнею, полуницею та із смородиною. Ці вина належать до AZNAURI Fruit Collection. Колекція була розроблена з метою задоволення потреб споживачів, які прагнуть до експериментів та незвичайних смаків. За словами представника компанії, люди шукають щось незвичне та неординарне. І компанія Aznauri відтепер може запропонувати це. Вина мають ніжний аромат ягід вишні, чорної смородини, полуниці та персика, делікатний смак, помірну солодкість.

З-поміж тихих та ігристих вин представник компанії звернув увагу на Aznauri Wild Cherry. Це напій на основі коньяку, витриманого протягом 5 років, із додаванням екстракту дикої вишні.

Бренд Aliko презентував вина з грузинських сортів винограду українського виробництва: Алазанська долина, Ркацителі та Сапераві. Нещодавно в асортименті виноробні з’явилися фруктові вина з абрикосом та гранатом із цікавими грузинським назвами Апрікотондалі та Гранатцвале.

У межах фестивалю відбувся дегустаційний конкурс «Краще українське вино». Церемонія нагородження переможців відбулася 14 червня, на перший день події. Незалежне журі визначило найкращі вина в п’яти категоріях: червоне, біле, рожеве, помаранчеве та ігристе. Переможців обирали шляхом сліпої дегустації, в якій взяли участь 13 досвідчених сомельє. Усі вина-переможці можна було спробувати, доєднавшись до дегустацій 14–16 червня в готелі Leopolis.

Результати конкурсу «Краще українське вино»

Категорія «Кращі червоні сухі вина 2024»
1 місце – 46 Parallel
Grand Admiral Cabernet Sauvignon & Saperavi & Merlot 2018
2 місце – Cotnar Winery
Côtnar Grande Reserve I Krapka 2019
3 місце – Cotnar Winery
Côtnar Grande Reserve Bastardo 2019

Категорія «Кращі білі сухі вина 2024»
1 місце – my Wine by Eduard Gorodetsky Chardonnay Reserve 2022
2 місце – Bolgrad winery
Grand Reserve Chardonnay 2022
3 місце – 46 Parallel
El Capitan Pinot Blanc 2021

Категорія «Кращі рожеві сухі вина 2024»
1 місце – Bakota bay winery
Korali 2023
2 місце – Zelenytsi Wine
Юпітер 2023
3 місце – Bakota bay winery
Мускат блау 2023

Категорія «Кращі помаранчеві сухі вина 2024»
1 місце – Stakhovsky Wines
Traminer W 2023
2 місце – Wine Kovach
Orange 2021
3 місце – Zelenytsi Wine
Skin contact Orange 2023

Категорія «Кращі ігристі вина 2024»
1 місце – Grande Vallee
White Brut Grande Vallee Methode Traditionnelle 2020
2 місце – Grande Vallee
Rose Brut Grande Vallee Methode Traditionnelle 2022
3 місце – 46 Parallel
Grand Admiral Brut Nature 2018

Повністю результати дегустаційного конкурсу доступні за посиланням.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті