Padergnone Vivai Viticoli Cooperativi: якісні виноградні лози – запорука якісного вина
У Вінниці відбулась туристична конференція і симпозіум виноробів
У Вінниці закінчуються дні винної культури Vinnytsia Wine Days, присвячені темам виноробства і туризму. Вони стартували з великих професійних подій: 25 травня відбулась міжнародна конференція, присвячена еногастрономічному (винно-гастрономічному) туризму, а 26 травня – симпозіум виноробів.
Ці події стали майданчиком для обміну досвідом між професіоналами галузі виноробства, гостинності та туризму. Адже мета Vinnytsia Wine Days – популяризувати бренд «українське вино», розвивати культуру споживання напоїв, а також просувати Поділля як перспективний регіон для виноробства та еногастрономічного туризму.
Конференція відбулась у Вінницькому торговельно-економічному інституті ДТЕУ і зібрала близько сотні учасників. А оскільки енотуризм є невід’ємною частиною гастрономічного туризму, у перерві гостей конференції пригощали стравами подільської кухні. Вони змогли посмакувати оселедцем з товстолоба на буряково-сирній піні і картопляно селеровому мусі; печеними манзарі з солоним сиром; печінковим рієтом з вишнею; запеченими шпарагами у почеревині, халвою з коноплями і волоськими горіхами на десерт та іншими локальними смаколиками.
Другий день Vinnytsia Wine Days розпочався із міжнародного симпозіуму виноробів, який був присвячений відновленню членства України в Міжнародній організації виноградарства та виноробства. Це важлива подія, що відбулася восени 2022 року, адже членство в організації відкриває більше можливостей по просуванню українських вин за кордоном, зокрема й подільських.
– Я радий вітати вас на першому вінницькому фестивалі присвяченому вину в такому масштабі, – звернувся до присутніх почесний президент Vinnytsia Wine Days Володимир Гігінеішвілі. – Ми сподіваємося, що цей захід приживеться у Вінниці. Це наша велика надія і віра в те, що в Україні все буде добре, а Поділля поверне собі славу виноробного краю. Ми звикли бачити на полицях наших магазинів бренди іноземних вин, але саме Україна славиться своїм розвиненим сільським господарством, в якому виноробство має несправедливо малу частку. Тому ми маємо амбітні плани розвивати і відроджувати те, що вже колись мали. Більше 10 років тому я почав займатись виноробством, і можу впевнено сказати: ми маємо неабиякий потенціал, варто лише почати.
Участь в обговореннях симпозіуму взяли не лише українські винороби, а й фахівці з Грузії, Молдови та Іспанії. А одну з панелей присвятили темі відродження Поділля як виноробного регіону, що було втрачено упродовж ХХ століття. Її учасниками стали провідні винороби Поділля: Володимир Гігінеішвілі («Винний дім Гігінеішвілі», Корделівка), Богдан Павлій («Bohdan`s winery», Бакота), Оксана Буячок («Father’s wine», Гусятин), Володимир Зелениця («Родинна виноробня Зелениці», Кам’янець-Подільський) і Тарас Кубаль (Городківка). Зокрема, Богдан Павлій, який займається виноробством ще з 2000 року, дав цінні поради з власного досвіду та розповів, чому на Поділлі варто вирощувати сорти винограду саме для білого вина.
Також на цій панелі виступили дослідники, які розповіли про розвиток виноградарства і виноробства на Поділлі. Серед іншого, дослідниця і журналістка Ірина Пустиннікова показала цікаві фото 1935-37 років із традиційного виноробного свята «Винобрання», яке проходило у Заліщиках, куди з’їжджалася польська знать.
– Мені дуже сподобалось, як режисер Роман Заєць говорив про те, що вино, це філософія і метафора. Історія вінницького виноробства – це теж така метафора виноградної лози, яка пробивається й долає дуже багато перешкод. І дійсно виноробство понад століття, а то і півтора, в нас так чи інакше стикалося з дуже серйозними викликами. Впевнений, що сьогоднішні учасники цієї історії вже не дозволять занепасти цій справі й відродять її, – зазначив директор департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради і модератор панелі Олександр Вешелені.
Організатори: ТОВ «Експедіа», ГС «УКРСАДВИНПРОМ», Одеський національний технологічний університет, департамент маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради.
Читайте також:
Пивоваріння в Україні: що і як? Обговорять учасники ХІ Міжнародного Форуму пивоварів, дистиляторів та виробників напоїв