Колектив медіагрупи «Технології та Інновації» вітає вас із прийдешнім Різдвом та Новим Роком!
У Торгово-промисловій палаті України підписано Меморандум про підтримку змін у виноградно-виноробній галузі
Основні учасники виноробного ринку, лідери галузевих асоціацій та представники проєкту «Дороги вина і смаку» уклали Меморандум про співпрацю у ТПП України 10 грудня 2021 року.
«Меморандум про адвокацію змін у виноградно-виноробній галузі» України передбачає співпрацю для подальшого розвитку виноробства в Україні і підсумовує 5-річний етап спільної роботи з просування українського вина.
«У Меморандумі зазначено, що нашою спільною метою є консолідація зусиль виноробів та виноградарів України, підтримка подальших законодавчих змін в частині лібералізації регулювання виноробної галузі та створення конкурентних умов розвитку ринку виноробної продукції в Україні. Спільними зусиллями ми наближаємо час, коли українське вино стане візитівкою держави, а бренд Вино України визнаним у всьому світі!», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.
Читайте також: Винороб Іван Плачков очолив Українсько-Болгарську торгово-промислову палату
Також угода передбачає підтримку запровадження державного реєстру виноградників та виноробної продукції та системи «трьох декларацій», створення «Національного офісу вина», представництво України в Міжнародній організації винограду та вина (OIV) і просування бренду «Вино України».
Зокрема, в Маніфесті прописані такі пункти:
- 1. Створення та просування національного бренду «Вино України» є прерогативою держави та регламентується відповідним порядком.
- 2. Запровадження державного реєстру виноградників та виноробної продукції, який передбачатиме обов’язкове внесення відомостей про виноградні насадження від 0,15 га.
- 3. Виготовлення вина національного бренду «Вино України» здійснюється виключно з винограду вирощеного та переробленого в Україні.
- 4. Створення системи простежуваності виноробної продукції від виноградника до пляшки на основі трьох декларацій: декларації про збір врожаю, декларації про виробництво, декларації про залишки.
- 5. Створення в структурі центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики, політики у сфері сільського господарства «Національного офісу винограду та вина» з відповідною громадською наглядовою радою.
- 6. Створення цільового фонду у складі спеціального фонду Державного бюджету України, який акумулюватиме акцизний податок з роздрібної торгівлі виноробною продукцією.
- 7. Спрямування коштів цільового фонду на функціонування державного реєстру виноградників та виноробної продукції, забезпечення здійснення повноцінного лабораторного контролю щодо безпечності та натуральності виробленої в Україні та ввезеної на митну територію України виноробної продукції, а також просування національного бренду «Вино України» за кордоном та підтримку виноградно-виноробної галузі на всій території України.
- 8. Наближення вітчизняного податкового законодавства до законодавства ЄС в частині визначення виноробної продукції, а також запровадження положень щодо ставок акцизного податку та звільнення від акцизного податку вина, інших негазованих та ігристих зброджених напоїв базуючись на положеннях Директиви 92/83/ЄС «Про гармонізацію структур акцизних зборів на алкоголь та алкогольні напої» від 19 жовтня 1992 року.
- 9. Співпраця та представництво України в Міжнародній організації винограду та вина (OIV).
- 10. Підтримка добросовісної конкуренції та протидія реалізації фальсифікованої виноробної продукції, а також створення умов для просування національного бренду «Вино України» шляхом забезпечення не менше 30% торговельних площ від загального обсягу представленої виноробної продукції.
Читайте також: Вино з самого серця півночі України увійшло до проєкту «Дорогами смаку та вина»
Більше інформації про виноградарство та виноробство, а також виробництво інших напоїв – на сторінках спеціалізованого журналу «Напої. Технології та Інновації». Посилання на останній випуск: Журнал «Напої. Технології та Інновації»
Триває передплата на єдиний в Україні журнал для професіоналів у галузі виноробства та виготовлення інших напоїв. А також запрошуємо партнерів до співпраці з розміщення іміджевої та блочної реклами в журналі і на сайті techdrinks.info!
Звертайтеся за контактами менеджерів:
- Анна Панкратенкова (координатор проєкту): тел.: +38 097 759 25 83, reklama.nti@gmail.com
- Ірина Калюжна, тел.: +3096 45 87 682, reklama.nti@ukr.net
- Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516, sad.nti@ukr.net
- Альона Данчук, тел.: +38 097 528 36 46, sad2017@ukr.net