У Рівному незабаром відкриється Музей пива та хмелярства історичної Волині

 У Рівному незабаром відкриється Музей пива та хмелярства історичної Волині

У Рівному відкриють Музей пива та хмелярства історичної Волині. Музей планують облаштувати в будинку, де жив перший директор місцевого пивзаводу Герш Пісюк.

Пивоварня у Рівному, засновна в 1899 році, на початку ХХ століття стала найбільшим виробництвом пива на Волині. Перший її директор Герш Пісюк жив у будинку на вулиці Петра Могили, поруч із нинішнім пивзаводом. Зараз у будинку Герша Пісюка хочуть створити музей пива та хмелярства історичної Волині з ініціативи нинішнього директора пивзаводу Мар’яна Годи. 

Він пояснив, що майбутній заклад вирішили назвати Музей пива та хмелярства історичної Волині, бо він охопить територію, яку називають історичною Волинню. Так, галузь успішно розвивалась у ХІХ-ХХ столітті, й пивзаводи працювали також в Луцьку, Семидубах, Кременці, Квасилові тощо.

Зараз збирають експонати і вже придбали частину предметів.

– Велика колекція кухлів, діжок, лабораторне обладнання, багато друкованих матеріалів з архівів, які треба оживити. Ми оголосили про збір експонатів. Цікавить абсолютно все, що пов’язане з пивзаводом та історією пивоваріння і хмелярства на теренах історичної Волині: документи, спогади, фотографії, речі, — повідомив Мар’ян Года.

Читайте також:
MOVA brewing co. презентувала пиво на одній з найпрестижніших виставок в Іспанії
Нове число журналу «Напої & Пиво. Технології та Інновації» вже можна завантажити безкоштовно!

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті