У профільній садівничій асоціації України назвали вартість закладки 1 га саду

 У профільній садівничій асоціації України назвали вартість закладки 1 га саду

Для створення одного гектара саду потрібно від 20 тис. доларів до 50 тис. доларів, але значні кошти йдуть не на власне сад, а на отримання безлічі дозвільних документів, вважає Олександр Матвієць, голова Асоціації «Укрсадпром». Про це повідомляє agronews.ua.

“Садівникам потрібно підвезти воду, накопичувальні басейни, інакше не буде ефективного виробництво. І тут потрібно десятки дозволів. Це більше коштує, ніж власне закласти сад. Потрібні дозвільні умови, дозвіл на початок робіт тощо, що по затратам дорівнює будівництву 9-поверхового будинку”, – наводить приклад Матвієць.

Нагадаємо, до 2024-го року в Україні може бути створено до 10 тисяч сімейних ферм. Зростання агропромислового комплексу ймовірне завдяки відкриттю ринку землі. Про це сказав в програмі «Офіційна розмова» заступник міністра розвитку економіки, торгівлі й сільського господарства України Тарас Висоцький, пише agronews.ua.

«Наша мета – створити за 2-3 роки мінімум 10 тисяч сімейних фермерських господарств. Створювати сімейні фермерські господарства зможуть лише люди, які володіють цією землею. А великим холдингам та іншим юридичним особам немає сенсу домовлятися з селянами про створення фермерських господарств заради купівлі землі», – заявив Висоцький.

Як пояснив заступник міністра, тільки селяни, які володіють землею, мають право зареєструвати сімейні фермерські господарстваі у них не буде можливості здавати їх в суборенду. 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар