У Мюнхені стартував «Октоберфест» – найбільший у світі фестиваль пива

 У Мюнхені стартував «Октоберфест» – найбільший у світі фестиваль пива

Найбільший у світі фестиваль пива «Октоберфест» розпочався в суботу, 16 вересня, у Мюнхені. Він триватиме до 3 жовтня. На ньому очікують понад шість мільйонів гостей.

Церемонію відкриття, за традицією, провів мер Мюнхена Дітер Райтер (Dieter Reiter), пише dw.com. Він відкрив бочку пива ударом молотка та вручив перший кухоль напою прем’єр-міністру федеральної землі Баварія Маркусу Зедеру.

До 3 жовтня очікується щонайменше шість мільйонів відвідувачів. Минулого року свято пива відвідали всього близько 5,7 мільйона людей. Традиційний літр пива (Maß Bier) коштує від 12,60 євро до 14,90 євро, що в середньому становить приблизно на 6,1 відсотка більше, ніж минулого року. Вперше на Октоберфесті з’явилися чотири диспенсери з безкоштовною питною водою. Середня ціна за літр води у пивних наметах становить 10,04 євро.

Цього року фестиваль триватиме на два дні довше, ніж зазвичай, – до Дня возз’єднання Німеччини.

За свою двохсотрічну історію «Октоберфест» скасовували  26 разів – зокрема, через Першу та Другу світові війни, двічі через спалахи холери, а також два роки поспіль через пандемію COVID-19.

«Октоберфест» – найбільше народне свято у світі. До пандемії COVID-19 його щороку відвідували понад шість мільйонів гостей з усього світу. «Октоберфест» приносить близько 1,2 мільярда євро прибутку.

Читайте також:
Для майбутнього музею пива в Рівному вже зібрано пів тисячі експонатів
Фотоальбом з XI Благодійного Форуму пивоварів, дистиляторів та виробників напоїв

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті