У Мінагрополітики визначилися з розподілом 1 млрд грн для фермерів – перевага молодим фермерам і кооперативам

 У Мінагрополітики визначилися з розподілом 1 млрд грн для фермерів – перевага молодим фермерам і кооперативам

Заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань фермерства та розвитку сільських територій Віктор Шеремета детально розповів про запропоновані Мінагрополітики напрями підтримки 2018 р. за новою бюджетною програмою «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств». Про це повідомила прес-служба Мінагрополітики.

– Значна частина потенціалу українського аграрного сектору реалізується через малих та середніх сільгосптоваровиробників, зокрема, фермерські господарства та об’єднання у кооперативи. Для стимулювання створення нових фермерських господарств та посилення їх конкурентоспроможності, урядом передбачено 1 млрд грн в рамках нової бюджетної програми «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств». Так, нова програма включає в себе виплати дотацій, здешевлення агротехніки та кредитів, компенсації вартості закупленого насіння, — зазначив Віктор Шеремета.

За словами заступника міністра, відповідно бюджетної програми підтримки розвитку фермерських господарств пропонуються наступні підтримки на 2018 рік:

виплати дотацій фермерським господарствам, які зареєстровані в установленому порядку після 1 січня 2018 р. та мають в обробітку земельні площі до 20 га, — у розмірі 30 тис гривень. Першочергове право надається фермерським господарствам, засновниками яких є особи віком до 35років (включно);

підтримки сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів шляхом здешевлення вартості (70%) закупівлі техніки, обладнання, устаткування;

здешевлення кредитів, отриманих у державному банку або банку, у статутному капіталі якого 75 % і більше акцій належить державі;

компенсації вартості закупленого у суб’єктів насінництва та розсадництва насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції супереліти (супер-супереліти), еліти, першої генерації, батьківських форм, гібридів першого покоління.

– Наразі тривають фахові консультації щодо механізмів підтримки фермерських господарств та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів і найближчим часом узагальнені пропозиції будуть винесені на обговорення громадськості, — резюмував Віктор Шеремета.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар