У Мінагрополітики України підписали Меморандум з виноробами: основні позиції співпраці
Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко підписав меморандум про співпрацю з об’єднаними асоціаціями виноградарів та виноробів. Зокрема, з Громадською спілкою «УКРСАДВИНПРОМ», ГО «Всеукраїнська асоціація виробників продукції садівництва й виноградарства» та ГО «Всеукраїнська асоціація виноробів і сомельє». Документ було підписано 14 грудня 2021 року. Про це повідомляє прес-служба МінАПК.
Метою меморандуму є співпраця і консолідація зусиль, спрямована на підтримку законодавчих змін у частині регулювання галузі виноградарства та виноробства, а також створення конкурентних умов її подальшого розвитку.
Міністр Роман Лещенко підкреслив, що об’єднання профільних асоціацій із метою розвитку галузі – дуже важливе й стратегічне рішення.
«Міністерство всіляко підтримує цю ініціативу і долучається до неї. Будь-які зміни у будь-якій сфері необхідно реалізовувати в співпраці з людьми, які в ній працюють, і які векторно можуть спрямувати роботу в потрібне русло, що допоможе дати чіткі й правильні результати», – зазначив міністр.
Читайте також: В Україні вино хочуть вивести зі списку підакцизних товарів
Як повідомив Володимир Печко, голова Громадської спілки «УКРСАДВИНПРОМ», задля досягнення мети цього Меморандуму сторони домовилися про співпрацю з формування пропозицій зокрема у таких сферах:
- 1) створення та просування національного бренду «Вино України», що є прерогативою держави та регламентується відповідним порядком;
- 2) виготовлення українського вина виключно з винограду, вирощеного та переробленого в Україні;
- 3) запровадження державного реєстру виноградників та виноробної продукції, який передбачає обов’язкове внесення відомостей про виноградні насадження від 0,15 га;
- 4) створення системи простежуваності виноробної продукції від виноградника до пляшки на основі трьох декларацій: декларації про збір врожаю, декларації про виробництво, декларації про залишки;
- 5) наближення вітчизняного податкового законодавства до законодавства ЄС в частині визначення виноробної продукції, а також запровадження положень щодо ставок акцизного податку та звільнення від акцизного податку вина, інших негазованих та ігристих зброджених напоїв, базуючись на положеннях Директиви 92/83/ЄС «Про гармонізацію структур акцизних зборів на алкоголь та алкогольні напої» від 19 жовтня 1992 року;
- 6) співпраця та представництво України в Міжнародній організації винограду та вина (OIV);
- 7) здійснення повноцінного лабораторного контролю виробленої в Україні та ввезеної на митну територію України виноробної продукції;
- 8) забезпечення добросовісної конкуренції, протидії реалізації фальсифікованої виноробної продукції, а також представлення не менше 50% відповідних торговельних площ для бренду «Вино України».
Роман Лещенко наголосив на необхідності підтримки вітчизняного виробника на всіх рівнях. «Ми маємо своє вино робити зі свого винограду, адже це поштовх до розвитку галузі та збільшення посадки виноградників. Наша мета – просувати якісний національний продукт як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках», – зауважив міністр. Він додав, що здійснення повноцінного лабораторного контролю виробленої в Україні та ввезеної на нашу митну територію виноробної продукції стане гарантією її безпечності та якості.
Нагадаємо, Міністерству економіки пропонують збільшити мінімальні роздрібні ціни на виноградне вино.
Більше інформації про виноградарство та виноробство, а також виробництво інших напоїв – на сторінках спеціалізованого журналу «Напої. Технології та Інновації». Посилання на останній випуск: Журнал «Напої. Технології та Інновації»
Триває передплата на єдиний в Україні журнал для професіоналів у галузі виноробства та виготовлення інших напоїв. А також запрошуємо партнерів до співпраці з розміщення іміджевої та блочної реклами в журналі і на сайті techdrinks.info!
Звертайтеся за контактами менеджерів:
- Анна Панкратенкова (координатор проєкту): тел.: +38 097 759 25 83, reklama.nti@gmail.com
- Ірина Калюжна, тел.: +3096 45 87 682, reklama.nti@ukr.net
- Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516, sad.nti@ukr.net
- Альона Данчук, тел.: +38 097 528 36 46, sad2017@ukr.net