У Грузії від граду постраждав урожай винограду

 У Грузії від граду постраждав урожай винограду

26 серпня 2021 року, за кілька днів до збору винограду, сильний град обрушився на один із регіонів Грузії – Кахетію, який відомий своїми виноградниками, повідомляє грузинська служба Радіо Свобода. У найбільш постраждалих селах муніципалітетів Телаві, Ахмета, Кварелі і Гурджаані фермери втратили 50-100% врожаю винограду.

Глава Кахетії стверджує, що місцева влада випустила по дощовим хмарам більше 120 спеціальних ракет, які повинні були не допустити випадання граду. Однак запобігти стихії не вдалося.

За словами місцевих жителів, град і сильний вітер завдали “величезних” збитків. Ситуацію ускладнює те, що у багатьох фермерів немає ніякої страховки від втрати врожаю через природні катастрофи.

Згідно з офіційними даними, опублікованими Міністерством охорони навколишнього середовища і сільського господарства Грузії в соціальних мережах, було пошкоджено 4600 га виноградників.
Уряд Грузії ухвалив рішення купувати пошкоджений виноград у фермерів. За словами представників уряду, ціна на білі сорти складе 0,8 ларі / кг, а на Сапераві – 1 ларі / кг.

Окрім винограду, постраждали врожаї кавунів, динь і хурми.

Читайте також:

У Молдові прогнозують високий урожай столового винограду і складний сезон його реалізації

У Франції – найбільша агрономічна катастрофа

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті