У Глібівській пивоварні планують розливати пиво в ПЕТ-пляшки

 У Глібівській пивоварні планують розливати пиво в ПЕТ-пляшки

Найближчим часом у Глібівській пивоварні, що на Тернопільщині, планують встановити лінію для розливу пива в літрові ПЕТ-пляшки. Про це йдеться в сюжеті Їжа Файного міста.

– За 2 роки потужності пивоварні значно змінилися. Якщо тоді варили десь 40 тис. л пива, то зараз – 360 тис. л на місяць. Також ми зварили новий сорт пива – Глібівське шляхетне. Це насичене солодове пиво з масовою часткою сухих речовин у початковому суслі 14 % та алкоголем від 5,2 %. Повертаємо і наше пшеничне пиво за проханнями споживачів, – каже пивовар Роман Грицай.

Глібівська пивоварня, або Перша Подільська парова броварня особлива тим, що тут пиво варять на парі. А найближчим часом тут планують розливати пиво в літрові ПЕТ-пляшки.

У Глібівській пивоварні варять пиво за технологією відкритого бродіння. Цей спосіб найдавніший. Він поширений у багатьох європейських пивоварнях, особливо в Німеччині та Бельгії. В Україні варять пиво таким методом лише 5 пивоварень. При відкритому бродінні, на відміну бродіння у більш сучасних циліндро-конічних чанах, на дріжджові клітини направляється мінімальний тиск, що позитивно впливає на їхній фізіологічний стан. Також при відкритому бродінні утворюється трохи більше летких сполук (ефірів та вищих спиртів), що позитивно впливає на аромат пива. За такої технології відбувається позитивна селекція дріжджів, і стає можливим тривалий час підтримувати їх у незмінному стані.

Читайте також:
Мілкшейк із смородиною – результат колаборації Козівської ремісничої броварні та ТМ Швейків
Діє опитування щодо інформації на етикетках пива

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті