Ципа в топ-10 Forbes Ukraine найдинамічніших малих броварень України

 Ципа в топ-10 Forbes Ukraine найдинамічніших малих броварень України

Forbes Ukraine склав топ-10 найдинамічніших малих пивоварень країни, які розвиваються найшвидше. Пиво й роботу цих компаній оцінювали Іван Горох та незалежний пивний сомельє Олег Романенко. Як виробникам вдається досягати успіхів в той час як на ринку переважають великі компанії? Про це повідомляє forbes.ua.

У 2024 році невеликі крафтові пивоварні збільшили виробництво на 10% – це вдвічі швидше, ніж зростає весь пивний ринок. Крім того за обсягами продажів вони ще дуже відстають від великих компаній. За даними Асоціації незалежних броварів, у 2024 році весь ринок крафтового пива становив 1,2 млрд грн, тоді як тільки «Carlsberg Ukraine» заробила 12,5 млрд грн. За невелику частку ринку — лише 2,5% – змагаються 117 маленьких пивоварень.

За словами засновника пивоварні «Ципа» Олександра Шаталова, малі броварні пропонують те, що великі не можуть – цікаві та експериментальні смаки. Однак, щоб пробитися на ринку, смакових експериментів недостатньо.

У 2023 році Верховна Рада знизила акцизний податок на пиво на 50% та ввела спеціальну ліцензію для малих виробників. Як стверджує Олександр Шаталов, в результаті – податкове навантаження на малі броварні стало вп’ятеро менше, ніж на великі компанії. Кого вважати крафтовим виробником? Виробники використали визначення малого виробника пива з закону про алкогольні напої (3817-ІХ від 18 червня 2024 року). До списку потрапили компанії, які виробляють не більше 1 млн л пива на рік, заробили у 2024 році понад 10 млн грн і наростили доходи більш як на 25%.

Через ці умови до рейтингу не потрапили відомі пивоварні Varvar та Pravda. «Це перші пивоварні, які впевнено зайшли на ринок і сформували його. Їм тепер важче показувати зростання понад 20% на рік», – каже колишній пивний сомельє Goodwine, керівний партнер бару Konteyner X Іван Горох.

Отож, топ-10 найдинамічніших малих пивоварень країни за версією Forbes Ukraine: «Ципа», «Волинський бровар», «Дрофа», «Пивна легенда», «ШО», «Redcat», «MOVA», «Rebrew», «Underwood Brewery», «2085brewery».

Читайте також: НОВЕ ПИВНЕ НАТХНЕННЯ ВІД ПИВОВАРНІ «УМАНЬПИВО»: ЗАПУСК СОРТІВ КРАФТОВОГО ПИВА ТА НАПОЇВ

А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/archive/.

Журнал «Напої. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Пиво. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно. 

Детальніше про ціни та передплату читайте тут.

Щоб придбати друкований випуск нового журналу або передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com

Ціна одного примірника журналу «Напої & Пиво. Технології та Інновації» – 300 грн. Ціна одного примірника журналу «Ягідник» – 240 грн. Ціна одного примірника журналу «Садівництво та Овочівництво. Т.І. & Горішник» – 240 грн.

Передплата триває!

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті