Стабільна якість ваших напоїв з приладами EasyDens і SmartRef Combo

 Стабільна якість ваших напоїв з приладами EasyDens і SmartRef Combo

Виготовляючи напої, кожен виробник прагне отримати сталий та якісний продукт. А досягнути цього можна завдяки постійному контролю на кожному етапі виробництва. Звісно, краще проводити регулярні лабораторні дослідження або мати власну лабораторію, але принаймні можна використовувати портативні прилади від австрійського виробника Anton Paar. Детальніше про те, які пристрої можуть бути корисними тим, хто виготовляє напої, розповів Володимир ПАШКО – директор компанії «Донау Лаб Україна», головного технологічного партнера XII Форуму пивоварів, дистиляторів і виробників напоїв. Захід, який відбувся 18–19 квітня, зібрав у Києві виробників пива, дистилятів, сидрів та інших напоїв.

«Донау Лаб Україна» – офіційний представник австрійської компанії Anton Paar, яка відома приладами та комплексами для контролю й моніторингу якості напоїв як для лабораторії, так і для виробничого процесу. За словами Володимира Пашка, корисним для домашніх і крафтових майстрів буде густиномір EasyDens. Цей пристрій визначає вміст екстракту в суслі, цукру в домашніх фруктових соках, вміст алкоголю в дистилятах тощо. Він не лише розраховує спирт, який утворюється під час ферментації, а й також формує графік ферментації, допомагаючи контролювати процес і забезпечувати його стабільність.

– EasyDens – це розумний густиномір для домашніх і крафтових пивоварів, а також для початківців, які працюють у напрямку дистиляції та виноробства. Замість того, щоб занурювати ареометр у рідину, вам потрібно взяти лише 2 мл зразка, і EasyDens визначить густину й температуру сусла і через кілька секунд надасть інформацію про це на ваш смартфон. Його перевага полягає в тому, що вам не доведеться розраховувати дані на калькуляторі, ви автоматично отримаєте у спеціальному застосунку значення екстракту та спирту. Тобто цей цифровий густиномір дозволить виробнику напоїв отримати потрібні результати та контролювати необхідні показники продукції.

Основа приладу EasyDens – осцилювальна U-подібна вимірювальна трубка – стійкий елемент, який забезпечує швидкі точні та надійні результати вимірювання. Ця високоточна скляна деталь забезпечує найточніші результати. До речі, саме таку застосовують і в найточнішому у світі густиномірі DMA 5001.

Як працює EasyDens

Для вимірювання сусла треба підготувати зразок пива: дегазувати його струшуванням та пропустити через паперовий фільтр. Після цього зливний шланг приладу необхідно вставити в склянку для зливів та відкрити програму EasyDens на своєму смартфоні.

До речі, прилад EasyDens можна використовувати не лише у крафтовому, але й у домашньому пивоварінні. Завдяки застосуванню цього пристрою пивовар зможе краще зрозуміти процес пивоваріння і вдосконалити свої виробничі навички, фіксуючи й аналізуючи вплив сировини та перебіг виробничого процесу на виміряні результати.

Домашні, малі та середні броварні під час варки для контролю сухих речовин до початку ферментації використовують рефрактометри. Такими прикладами зручніше користуватися, ніж ареометрами, адже для вимірювання потрібно менше розчину. Тому під час Форуму компанія «Донау Лаб Україна» презентувала новинку – цифровий рефрактометр SmartRef. З його допомогою можна отримати результати в різних одиницях вимірювання для широкого спектра застосувань. Зокрема, йдеться про вміст екстракту в пивному суслі, вміст цукру у фруктах і овочах, солоність у морських акваріумах і басейнах, вологу в меді, екстрактивність у каві тощо. Тому цифровий рефрактометр SmartRef – це портативний розумний кишеньковий пристрій, який відповідає широкому діапазону вимог: у поєднанні з безплатним мобільним додатком він пропонує понад 15 різних одиниць вимірювання.

– У випадку використання рефрактометра SmartRef всю необхідну інформацію, тобто значення екстракту, ви також отримуєте в мобільному застосунку. Точність роботи цього приладу – досить висока і становить 0,2 % Brix у діапазоні від 0 до 85 % Brix, що мало відрізняється від лабораторних приладів, точність вимірювання яких становить 0,05–0,1 % Brix. Що важливо, для роботи цього приладу потрібно навіть менше ніж 1 мілілітр зразка рідини, – розповів Володимир Пашко.

Успішна синергія приладів EasyDens і SmartRef Combo

До початку бродіння виробник напоїв має лише сухі речовини та воду, тому повинен мати або густиномір, або рефрактометр. Але коли починається процес спиртоутворення, то він отримує трикомпонентну суміш – спирт, сухі речовини та воду. Тому для одночасного визначення кожного компонента потрібно два вимірювальні прилади. Так, унікальність компанії Anton Paar полягає в тому, що вона змогла поєднати обидва прилади в одному додатку, завдяки чому можна визначати спирт та сухі речовини під час бродіння та в готовому продукті без перегонки та без пивного калькулятора.

– Так, ці два методи дають можливість виробникам напоїв визначити у ферментованому продукті відразу і спирт, і екстракт ОДНОЧАСНО. Тобто в цьому випадку не потрібно переганяти майбутній напій, не потрібно брати калькулятор, а ви відразу в додатку отримуєте дані про дійсний екстракт, розрахункове значення початкового сусла і значення алкоголю. Функція Brew Meister Combo дозволяє визначати вміст алкоголю з точністю ±0,5 % об, отримувати значення дійсного екстракту з точністю ±0,2 %, а також екстракту початкового сусла з точністю ±0,8 %. І якщо враховувати, що вимірювання відбуваються не в лабораторних умовах, це досить точні результати, – зазначив Володимир Пашко.

Функція Brew Meister Combo дозволяє визначати вміст алкоголю в небінарних сумішах, зокрема у пиві, вині, комбучі тощо.

Інше обладнання для виготовлення якісних напоїв

Також компанія Anton Paar пропонує виробникам напоїв пакет Craft2Craft, який гарантує точний контроль бродіння, правильне маркування алкоголю, високу стабільність терміну придатності та стабільний смак напоїв. До цього пакету входить густиномір DMA 35, вимірювач вмісту СО2 і кисню CarboQC At‑line|CboxQC At‑line|OxyQC, а також вимірювач спирту й екстракту Alex 500.

– До речі, густиномір DMA 35 навіть точніший, ніж EasyDens. Для того, щоб визначати розчинені гази в уже розлитому в пляшку, банку чи ПЕТ-тару напої, можна використовувати додатковий проколювач, який дозволяє фактично взяти зразок напою, не розкриваючи тару, до аналізатора та визначити рівень кисню і значення СО2, – розповів Володимир Пашко.

Крім того, крафтовикам, які виготовляють пиво у великих обсягах, для контролю якості свого продукту компанія Anton Paar пропонує спеціальний пивоаналізатор PBA-M 1001. З його допомогою пивовар може отримати результат про необхідні показники О2, СО2, екстракту алкоголю тощо, навіть не відкриваючи пляшку.

Також компанія Anton Paar пропонує промислові датчики контролю процесу, завдяки яким виробник напоїв на своїй лінії може контролювати всі ті самі показники, що й під час лабораторного контролю. Важливо, що ці датчики досить компактні, можуть встановлюватися будь-де на лінії та не потребують багато місця. Вони можуть мати власний інтерфейс і контролер або ж поєднуватися з наявною системою.

– Окрім того, що підприємство Anton Paar виготовляє аналітичне та контрольно-аналітичне обладнання, компанія започаткувала ще й виробництво власних блендерів, карбонізаторів та карбоблендерів. Важливо, що вони виготовляються відповідно до розмірів замовників, які повинні лише підготувати вхід і вихід продукту. Вони обладнані всіма необхідними датчиками від Anton Paar, – зазначив Володимир Пашко.

Як додаткову опцію до такого обладнання компанія Anton Paar також пропонує коріолісові витратоміри, тобто витратоміри з функцією густиноміра. За словами фахівця, коріолісові витратоміри – більш точні і дозволяють одразу визначити витрати за показниками маси й об’єму:

– Попри те, що вони можуть бути різної форми та, відповідно, різної точності, ці прилади дозволяють визначати одночасно і густину, і масу, і об’єм. Це особливо важливо для точного дозування невеликих обсягів.

Для детальнішої інформації звертайтеся за контактами:
+38 050 313 05 70 (Володимир Пашко, директор компанії «Донау Лаб Україна»)
pashko@dlu.com.ua

dlu.com.ua
anton-paar.com

Більше читайте в новому номері журналу «Пиво. Технології та Інновації», який можна завантажити безкоштовно на сайті.

Щоб придбати друкований випуск або передплатити журнал на 2024 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті