Сорт вина «Одеський Чорний» – це візитівка українського виноробства

Нещодавно на кафедрі Технології вина та сенсорного аналізу Одеського національного технологічного університету відбулася науково-практична дегустація зразків вина з Одеського чорного – унікального автохтонного сорту винограду України. Захід проходив у межах наукових досліджень дисертаційної роботи винороба Gigi winery Димитрія Камінського, за участю відомих виноробів України Дмитра Ткаченка, Олександра Василика, Мар’яна Шевченка, Юрія Караюра та Володимира Паларієва, що підкреслює значущість цього сорту для розвитку вітчизняного виноробства.
За словами науковців Одеського національного технологічного університету, особливість сорту «Одеський чорний» полягає в тому, що цей сорт виведений в Україні в Національному науковому центрі «Інституту виноградарства і виноробства імені В.Є. Таїрова» Національній академії аграрних наук України, і поєднує кращі характеристики європейських виноградних культур із місцевими особливостями теруару. Його унікальність полягає в багатошаровості смако-ароматичного профілю, що формується під впливом клімату та ґрунтів Одеського регіону.
На кафедрі Одеського національного технологічного університету вже багато років проводяться глибокі дослідження цього сорту, і вперше формується його комплексний смако-ароматичний профіль. Науковці досліджують різні технологічні прийоми та їхній вплив на органолептичні характеристики, хімічний склад та потенціал витримки вин з сорту «Одеський чорний», що дозволить краще зрозуміти його перспективність в енології.
Вина із сорту «Одеський чорний» мають свої основні характеристики. Перше – глибокий колір: темно-рубіновий відтінок із вишневими відблисками. Далі, це складний аромат – поєднання ягідних нот (ожина, чорна смородина, журавлина, шипшина), пряних відтінків (чорний перець, гвоздика, лакриця, перець) та тонів дубової витримки. І, також, насичений смак – гармонійний баланс між фруктовістю, кислотністю та оксамитовими танінами, що робить його перспективним для витримки.
«Ця наукова дегустація стала важливим кроком у популяризації Одеського чорного та його визнанні як візитівки українського виноробства. А ще було чітко зрозуміло, що вина з цього сорту чітко відображають настрій і характер винороба. Дослідження кафедри сприяють не лише його розвитку, а й формуванню нового рівня українського виноробного мистецтва», – стверджують науковці Одеського національного технологічного університету Ганна Саркісян та Оксана Ткаченко.
Читайте також: Смачний код української нації розкриває Favorite Food&Drinks 2025
А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.
Журнал «Напої. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Пиво. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно.
Детальніше про ціни та передплату читайте тут.
Щоб придбати друкований випуск нового журналу або
передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com
Ціна одного примірника журналу «Напої & Пиво. Технології та Інновації» – 250 грн. Ціна одного примірника журналу «Ягідник» – 170 грн. Ціна одного примірника журналу «Садівництво та Овочівництво. Т.І. & Горішник» – 170 грн.
Передплата триває!