Сьогодні відзначають Міжнародний день пива
Пиво — один з найстаріших напоїв у світі. Міжнародний день пива — ще один привід для любителів цього напою, щоб зібратися разом і повеселитися. Міжнародний день пива святкують щороку в першу п’ятницю серпня. Цього року урочисто випити пінного можна сьогодні, 4 серпня.
Екскурс в історію
Пиво вживали практично всі культури протягом всієї історії людства. Найдавніше свідчення одержимості пивоварінням належить стародавньому Вавилону і Месопотамії. Археологи розкопали рецепти пива, які були написані на глиняних табличках в 4300 році до нашої ери, а також пивні керамічні посудини від 3400 року до нашої ери. Пиво варили з пшениці, вівса, жита, проса, ячменю і полби. У стародавньому Китаї варилося пиво з пророслого рису, а також з рису і фруктів, повідомляє beertechdrinks.com.
Існує навіть Гімн Нінкасі – ода шумерській богині пива, яка сходить до 1800 року до нашої ери і включає в себе рецепт пива, звареного жрицями.
У середні століття християнські монахи почали варити пиво на хмелі. До цього пиво варилося з місцевими добавками, такими як фініки і оливкове масло, щоб додати аромат. Сьогоднішнє пиво продовжує варитися з хмелем, травами або фруктами, які додають смак. Мистецтво пивоваріння сьогодні залишається ремеслом, в якому використовуються вікові технології, ретельно відточені протягом тисячоліть.
Цікаві факти про пиво
1. Українець Микола Сядристий створив найменшу в світі пивоварню. Вона «побудована» на ячмінному зернятку. Розглянути дрібні деталі можна за допомогою мікроскопа.
2. У 1922 році датський фізик, лауреат Нобелівської премії Нільс Бор отримав оригінальний подарунок — будинок у Копенгагені зі справжнім пивопроводом і необмеженим доступом до найсвіжішого пива цілодобово від компанії Carlsberg.
3. Пивоварна справа стала чоловічим заняттям тільки в кінці 18 століття. До цього професійними пивоварами були жінки.
4. Пиво пробуджує не тільки приємні спогади, а й фобії. Наприклад, існує соноселікафобія — страх перед порожньою склянкою пива.
5. Традиція медового місяця зародилася в Вавилоні – тоді батько нареченої протягом 30 днів забезпечував зятя пивом, і називалося все це пивним місяцем.
Читайте також:
Національна ресторанна премія «Сіль» повертається в оновленому вигляді
Як варити пиво стабільно високої якості – обговорюватимуть на Форумі пивоварів, дистиляторів та виробників напоїв