Новий журнал «Напої. Технології та Інновації» невдовзі вийде друком
«Шато Чизай» запускає завод з виробництва виноградних спиртів та створює ігристі вина методом Шарма-Мартінотті на власних потужностях
Відома виноробна компанія «Шато Чизай» започатковує виробництво ігристих вин методом Шарма-Мартінотті на власних потужностях. Тепер популярне ігристе Carpathian Sekt із локальних сортів винограду буде суто закарпатським продуктом: від грона і до келиха. Перший розлив на новій лінії розливу вже відбувся в грудні 2022 року.
Також компанія запускає роботу заводу з виробництва виноградних спиртів. Про це розповів директор компанії Дмитро ШОЛУДЬКО під час бізнес-туру, який відбувся 16 грудня 2022 року в рамках IV Міжнародної Благодійної науково-практичної конференції «Виноградарство і виноробство України в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!», яку організувала медіагрупа «Технології та Інновації» в Ужгороді.
За словами Дмитра Шолудька, це буде перше в сучасній історії України виробництво ігристих вин повного циклу акратофорним резервуарним періодичним способом на території Закарпаття. Раніше ігристе вино Carpathian Sekt, яке створювали винороби «Шато Чизай» із власного винограду, розливали на заводі партнерів.
– Ми ведемо історію з 1995 року. У нас є 2 виробничі майданчики. Виробництво з первинного виноробства розташоване в селі Оросієво. Цього року там переробили приблизно 1,5 тис. тонн винограду. Там розташований і новий завод, адже ми отримали ліцензію на виробництво виноградних спиртів, виноградного спиртового дистиляту і коньяків України. Ми вже викурили першу партію виноградного спирту з чистого сорту Черсегі Фюсереш. Для цього виробництва реконструювали будівлю під дистиляцію та закупили обладнання від вінницької компанії «Винпромсервіс», – розповів Дмитро Шолудько.
Тож варто чекати на перший реліз продукту з нового виробництва компанії. А тим часом насолоджуватися ігристими Carpathian Sekt, яких у лінійці вже три сорти. До слова, брют Carpathian Sekt Chersegi є амбасадором виноробства України в головному музеї вина світу – La Cité du Vin у французькому Бордо.
Читайте також:
Прогнози OIV щодо рівня виробництва вина в 2022 році у різних країнах світу
Виноградарство і виноробство України в умовах воєнного стану: вчимося перемагати! Результати Міжнародної благодійної конференції для виноградарів та виноробів